laupäev, 31. detsember 2016
Spordikalender 2017
Olete oodatud täiendama, Hiiumaa spordiürituste kalender 2017.
reede, 30. detsember 2016
Askus Läänemaa MV-l
Et Hiiumaal enam
piisavalt korvpalliharrastajaid ei ole, et saarel meistrivõistluseid
pidada, osaletakse teiste maakondade sarjades. Korvpalliklubi Askus
alustas hooaega Läänemaal võidukalt.
Avamängus kohtuti
Lihula esindusega ja vormistati 98:56 võit. Enim punkte, 28,
panustas võitu Risto Merimaa, Heikki Pukk toetas tiimi 25 punktiga.
Ujumises rekordid
Treener Triinu
Schneider osales kahe õpilasega ujumise Eesti meistrivõistlustel.
Roberta Mikk ja Catlin Hüüdmaa tegid kahepeale neliteist starti,
millest sündis koguni kuus isiklikku rekordit.
Parimad tulemused
vormistas Mikk seliliujumises. 100 meetri distantsil oli ta ajaga
1.12,73 juunioride seas kuues ja 50 meetris ajaga 33,17 teenis ta
11.koha.
Tüdrukud on ujumisega
tegelenud juba pea kümme aastat. Võistlustele sõideti isiklike
tippmarkide sooritamise ootuses. „Arvan, et kui õpilane on ära
täitnud meistrivõistluste normatiivi, siis on klubil väike
kohustus laps sinna võistlema viia,“ ütles Schneider. Ta
selgitas, etj normid on tänapäeval üsna kõrgele seatud ehk juba
nende täitmine näitab taset. Boonuseks õnnestus eesmärgiks seatud
isiklike rekordite uuendamine.
Sulgpalli mv politseis
Detsembri alguses
toimusid Raplamaal Alu spordihoones politsei- ja piirivalveameti
sulgpalli meistrivõistlused, kus Mihkel Karjamaa jõudis finaali. Peeti maha Lääne
prefektuuri sulgpalli meistrivõistluste ajaloo kõige pingelisem
finaal.
Ülinapi võidu teenis
Allar Raja, teisele kohale tuli Mihkel Karjamaa Kärdla
politseijaoskonnast ja kolmandale kohale Nigolas Saarnak
kriminaalbüroost. Saarnak teenis koos Kristel Talvega hõbemedali ka
segapaarismängus.
Kergejõustikurekord
Hiiumaa noored
kergejõustiklased osalesid Toomapäeval pealinnas Audentese
jõuluvõistlustel, kus sündis ka üks maakonnarekord.
Toivo Pruuli
juhendamisel asus starti kolm B-vanuseklassi noort. Marcus Mäll
jooksis 60 meetrit ajaga 7,47, mis andis kolmanda koha. Tulemus on
Pruuli andmetel Hiiumaa 13-14-aastaste poiste maakondlik tipptulemus.
Kelly Nurk võistles
kaugushüppes ja tulemusega 5,08 meetrit saavutas ta neljanda koha.
Kristina Joarand hüppas kaugust 4,72 ja jooksis 60 m ajaga 8,91.
teisipäev, 20. detsember 2016
Kabe
HIIUMAA KOOLINOORTE MV KABES 2016
I KL TÜDRUKUD (8 osalejat)
I koht Renate Kastein Emmaste Põhikool
II koht Hanna Pruul Emmaste Põhikool
III koht Eva-Lisl Freiman Kärdla Põhikool
I koht Renate Kastein Emmaste Põhikool
II koht Hanna Pruul Emmaste Põhikool
III koht Eva-Lisl Freiman Kärdla Põhikool
I KL POISID (6 osalejat)
I koht Karel Aaslepp Emmaste Põhikool
II koht Joel Remmelg Emmaste Põhikool
III koht Marten Miller Emmaste Põhikool
I koht Karel Aaslepp Emmaste Põhikool
II koht Joel Remmelg Emmaste Põhikool
III koht Marten Miller Emmaste Põhikool
II KL TÜDRUKUD (10 osalejat)
I koht Veronica Ellermäe Emmaste Põhikool
II koht Heleri Alliksoo Emmaste Põhikool
III koht Mia-Marie Malk Kärdla Põhikool
I koht Veronica Ellermäe Emmaste Põhikool
II koht Heleri Alliksoo Emmaste Põhikool
III koht Mia-Marie Malk Kärdla Põhikool
II KL POISID (9 osalejat)
I koht Toomas Sõmer Kärdla Põhikool
II koht Magnus Orgusaar Kärdla Põhikool
III koht Aleksander Laaniste Kärdla Põhikool
I koht Toomas Sõmer Kärdla Põhikool
II koht Magnus Orgusaar Kärdla Põhikool
III koht Aleksander Laaniste Kärdla Põhikool
III KL TÜDRUKUD (6 osalejat)
I koht Kätlin Mast Kärdla Põhikool
II koht Teili Unt Kärdla Põhikool
III koht Liisel Lillemägi Kärdla Põhikool
I koht Kätlin Mast Kärdla Põhikool
II koht Teili Unt Kärdla Põhikool
III koht Liisel Lillemägi Kärdla Põhikool
III KL POISID (5 osalejat)
I koht Ahti Vara Emmaste Põhikool
II koht Jonatan Saarnak Emmaste Põhikool
III koht Kermo Põtter Käina Põhikool
I koht Ahti Vara Emmaste Põhikool
II koht Jonatan Saarnak Emmaste Põhikool
III koht Kermo Põtter Käina Põhikool
Peakohtunik: Arvo Rist
reede, 16. detsember 2016
Rahvastepall 4-5 klassile
Hiiumaa koolinoorte 4.-5. klasside meistrivõistlused tüdrukute rahvastepallis 16.12.2016 Leigri v. võimlas
|
1.
|
2.
|
3.
|
4.
|
5.
|
Punktid
|
Koht
|
Kärdla 5b
|
xxxxxx
|
2
2 : 0
|
2
2 : 0
|
2
2 : 0
|
2
2 : 0
|
8
|
I
|
Kärdla 5a
|
1
0 : 2
|
xxxxxx
|
1
0 : 2
|
1
0 : 2
|
2
2 : 0
|
5
|
4.
|
Käina
|
1
0 : 2
|
2
2 : 0
|
xxxxxx
|
2
2 : 1
|
2
2 : 0
|
7
|
II
|
Kärdla 4.kl
|
1
0 : 2
|
2
2 : 0
|
1
1 : 2
|
xxxxxx
|
2
2 : 0
|
6
|
III
|
Lauka
|
1
0 : 2
|
1
0 : 2
|
1
0 : 2
|
1
0 : 2
|
xxxxxx
|
4
|
5.
|
I koht: Kärdla 5b
Maria Eller, Berit Tikenberg, Kristina Kabanen, Lill Kagadze, Romi- Saskia Ruus, Anni Simsalu, Jandra- Lisett Uusmaa.
Õpetaja Ülle Paasoja
II koht: Käina
May Kane, Ilona Sedrik, Christiina Karoliina Peedu, Anete- Lisete Pamberg, Krete Saarmets, Marilin Tisler, Ann- Getter Tammeveski
Õpetaja Maarika Kiislar
III koht: Kärdla 4.klass
Herta Kesküla, Mia Marleen Kiin, Emma Rajaveer, Teneliis Vahtras, Lotta Vals, Merild Õunapuu
Õpetaja Ülle Paasoja
4.koht: Kärdla 5a
Hanna Aasma, Mariette Kaunimäe, Kaisa Katariina Kibuspuu, Lotta Laura Orav, Monabel Pass
Õpetaja Ülle Paasoja
5.koht: Lauka
Aveli Ruus, Mari-Leen Mänd, Jaanika Valk, Brita Valk, Riin Lehtla
Õpetaja Luule Leiger
teisipäev, 13. detsember 2016
Aasta sportlased 2016
Hiiumaa 2016 aasta parimad sportlased.
Hiiumaa parim sportlane tüdrukute arvestuses 2016
Eliise Kesküla
Hiiumaa parim sportlane poiste arvestuses 2016
Kustu Künnapas
Hiiumaa parim sportlane neidude arvestuses 2016
Lisete Tammeveski
Hiiumaa parim sportlane noormeeste arvestuses 2016
Siim Salin
Hiiumaa parim sportlane naisveteranide arvestuses 2016
Marika Koppel
Hiiumaa parim sportlane meesveteranide arvestuses 2016
Toivo Saue
Hiiumaa 2016 aasta naissportlane
Merike Vanjuk
Hiiumaa 2016 aasta meessportlane
Martin Paasoja
Hiiumaa 2016 aasta parim täiskasvanute võistkond
M35-40 orienteerumise teatemeeskond
Mati Mägi, Tanel Esta, Ott Rakkaselg
Hiiumaa 2016 aasta parim noorte võistkond
N14-16 orienteerumise teatenaiskond
Siiri Talts, Helena Maripuu, Eliise Kesküla
Hiiumaa 2016 aasta treener
Mario Degtjov
Hiiumaa 2016 aasta spordiklubi
Hiiumaa Orienteerujate Klubi
Hiiumaa 2016 aasta spordiüritus
Hiiumaa maraton
Hiiumaa 2016 aasta sponsorid
Eesti Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp, Hiiu vallavalitsus, Emmaste vallavalitsus, Käina vallavalitsus, Pühalepa vallavalitsus, AS Selver, OÜ Hiiu Vill, Vesset OÜ, M ja P Nurst AS, OÜ Hiiu Teed, Nordecon AS, Jetoil AS, Hiiumaa Tarbijate Ühistu, AS Sportland, Faasion OÜ, AS Dale, Hotell Sõnajala OÜ, Elpa i.e. OÜ, Nelja Energia AS, GMP Grupp AS, Eesti Jalgpalli Liit, Hiiumaa Fotoprojekt, OÜ Aerobike, OÜ Mereliiva talu, AS Taure, AS Balbiino, Salva Kindlustus, Hiiumaa Pruulikoda, Eggersmann Eesti, Porsche, AS Liviko, Eesti Jalgpalli Liit, Emmaste Spordiklubi Ernst, Hiiumaa Spordiliit.
pühapäev, 11. detsember 2016
TV-10 olümpiastarti
TV 10 olümpiastarti 46. hooaja I etapp. Tulemused.
kolmapäev, 7. detsember 2016
3x3 korvpall
Hiiumaa noorte meistrivõistlused 3 x 3
korvpallis. 1.detsember, Kärdla.
4.-5. klass T
VÕISTKOND
|
1.
|
2.
|
3.
|
4.
|
Punktid
|
Koht
|
Käina |
|
1
0
: 11
|
1
1
: 2
|
1
0
: 6
|
3p
|
4.
|
Kärdla I |
2
11
: 0
|
|
2
10
: 0
|
2
4
: 1
|
6p
|
I
|
Kärdla II |
2
2
: 1
|
1
0
: 10
|
|
1
0
: 1
|
4p
|
III
|
Kärdla III |
2
6
: 0
|
1
1
: 4
|
2
1
: 0
|
|
5p
|
II
|
FINAAL
: Kärdla PK I vs Kärdla PK III 4 : 2
1.
koht : KÄRDLA PK I – Maria Eller, Kristiina Kabanen, Lill Kagadze,
Jandra-Lisett Uusmaa
2.
koht : KÄRDLA PK III – Kaisa Katariina Kibuspuu, Hanna Aasma,
Monabel Pass, Mariette Kaunimäe
3.
koht : KÄRDLA II – Romi-Saskia Ruus, Anni Simsalu, Berit
Tikenberg, Triin Unt
4.
koht : KÄINA KOOL – Ilona Sedrik, May Kane, Cristiina Karoliina
Peedu
6.-7. klass T
VÕISTKOND
|
1.
|
2.
|
3.
|
4.
|
Punktid
|
Koht
|
Käina |
|
2
7
: 3
|
1
1
: 5
|
2
2
: 1
|
5p |
II |
Kärdla I |
1
3
: 7
|
|
1
0
: 9
|
1
1
: 6
|
3p |
4. |
Kärdla II |
2
5
: 1
|
2
9
: 0
|
|
2
2
: 1
|
6p |
I |
Palade |
1
1
: 2
|
2
6
: 1
|
1
1
: 2
|
|
4p |
III |
FINAAL
: Kärdla PK II vs Käina Kool 4 : 6
1.
koht : KÄINA KOOL – Katariina Koor, Stiina Lepamaa, Kaisa Ulla,
Aiki Kerlin Paap
2.
koht : KÄRDLA PK II – Siiri Talts, Säde Reete Servet, Anett Matt,
Eliise Kesküla
3.
koht : PALADE PK – Klaarika Küttim, Lili Karukäpp, Marleen Aun,
Getlin Juhe
4.
koht : KÄRDLA PK I – Emma Salumaa, Anni Soonik, Mirjam Süsi,
Liisu Koppel
4.-5. klass P
VÕISTKOND
|
1.
|
2.
|
3.
|
4.
|
5.
|
Punktid
|
Koht
|
Käina
|
|
2
4
: 0
|
2
6
: 0
|
2
3
: 2
|
2
3
: 0
|
8p
|
I
|
Kärdla
I
|
1
0
: 4
|
|
2
2
: 0
|
1
2
: 3
|
2
4
: 0
|
6p
|
III
|
Kärdla
II
|
1
0
: 6
|
1
0
: 2
|
|
1
0
: 5
|
1
1
: 2
|
4p
|
5.
|
Palade
|
1
2
: 3
|
2
3
: 2
|
2
5
: 0
|
|
2
8
: 0
|
7p |
II |
Suuremõisa
|
1
0
: 3
|
1
0
: 4
|
2
2
: 1
|
1
0
: 8
|
|
5p |
4. |
FINAAL
: KÄINA KOOL vs PALADE PK 1 : 7
1.
koht : PALADE PK – Markus Juhe, Kevin Vilman, Robin Rõmmel, Oliver
Piil
2.
koht : KÄINA KOOL – Miko Sedrik, Siim Kask, Tormi Laid, Kevin
Põtter
3.
koht : KÄRDLA PK I – Kevin Saarnak, Andro Suuster, Marion Lõndso,
Oliver Matto
4.
koht : SUUREMÕISA KOOL – Aleks Talvi, Henri Kallas, Henri Lepik,
Richard Rannu
5.
koht : KÄRDLA PK II – Joosep Grahv, Trevor Püssim, Tomi Teras,
Henri Kanarbik
6.-7. klass P
A-grupp
VÕISTKOND
|
1.
|
2.
|
3.
|
Punktid
|
Koht
|
Käina
I
|
|
1
1
: 5
|
1
3
: 8
|
2p
|
III
|
Kärdla
II
|
2
5
: 1
|
|
2
4
: 3
|
4p
|
I |
Kärdla
III
|
2
8
: 3
|
1
3
: 4
|
|
3p
|
II |
B-grupp
VÕISTKOND
|
1.
|
2.
|
3.
|
Punktid
|
Koht
|
Käina
II
|
|
1
0
: 14
|
1
3
: 11
|
2p
|
III |
Kärdla
I
|
2
14
: 0
|
|
2
9
: 5
|
4p
|
I |
Palade
|
2
11
: 3
|
1
5
: 9
|
|
3p
|
II |
1.
Poolfinaal : A1 / B2 KÄRDLA PK II vs PALADE PK 3 : 2
2.
Poolfinaal : B1 / A2 KÄRDLA PK I vs KÄRDLA III 7 : 2
3.-
4. koht : PALADE PK vs KÄRDLA III 7 : 1
FINAAL
: KÄRDLA PK II vs KÄRDLA PK I 5 : 15
1.
koht : KÄRDLA PK I – Johannes Niinemäe, Karl Värva, Jaanus
Sõmer, Quentin Apri
2.
koht : KÄRDLA PK II – Maitis Roosimaa, Andris Valk, Kevin
Mäetagas, Jander-Eric Uusmaa
3.
koht : PALADE PK – Hargo Liiving, Herman Reinpal, Mihkel Mattias
Proos, Steven Kuusik
4.
koht : KÄRDLA PK III – Taavi Toss, Holger Sepma, Siim Piht, Kaspar
Kalmus
5.-6.
koht : KÄINA KOOL I – Rasmus Padari, Karlis Paulus, Marten Laupa,
Mait Konts
KÄINA
KOOL II – Anti Tamm, Kermo Platov, Henry Paulus, Sander Välek Veel
Kohtunikud
: Jaspar Jõhvik, Kardo Pink, Roland Lilleõis
Sekretär
: Henri Ausmaa
Peakohtunik
: Mati Kiiver
Tellimine:
Postitused (Atom)