Pühapäev, 31. juuli 2016

Orienteerumisneljapäevak

Neljapäevak Leemetis.
Rajameister : Tanel Esta

PIKK Rada (1): 16 KP 8,1 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    79 Toomas Mast               HOK        01:07:32
 2.  4437 Kristjan Leiger           Kape       01:16:43
 3. 17879 Riho Kiiman                          01:18:19
 4.  5730 Allar Padari              HOK        01:24:40
 5. 19055 Märt Kesküla              KKA        01:26:18
 6.  1941 Kalju Tammeveski          HOK        01:28:56
 7.  2305 Peedo Pihlamägi           HOK        01:28:59
 8.  8689 Kati Rüütelmaa            HOK        01:32:32
 9. 18827 Mart Eller                HOK        01:33:49
10.  3865 Joonas Väärtnõu           OK Compost 01:34:13
11. 10988 Märt Maripuu              HOK        01:37:24
12.  8520 Aaro Kristjuhan           HTG        01:42:44
13.  3130 Reeno Reeder              TAOK       01:48:55
KESKMINE Rada (2): 13 KP 4,9 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1. 18831 Meeli Kesküla             KKA        01:14:33
 2.  4436 Külli Leiger              Kape       01:16:25
 3.  9664 Mihkel Tammeveski         HOK        01:21:50
 4. 18074 Tarmo Villum                         01:23:35
 5. 19125 Evert Padari              Kärdla ÜG  01:26:51
 6.   852 Raivo Leht                HOK        01:26:56
 7.  1933 Ene Leht                  HOK        01:28:37
 8. 11431 Inge Talts                HOK        01:28:38
 9.  7820 Karin Kallisma            HOK        01:30:40
 9. 16172 Liina Silluste                       01:30:40
11. 22278 Jari Julge                           01:30:44
12.  8688 Kairi Pisa                HOK        01:34:50
13.  1084 Kersti Kristjuhan         HOK        01:41:26
LüHIKE Rada (3): 5 KP 1,8 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1. 23679 Dan Lukas                            00:18:16
 2. 18830 Maria Eller               HOK        00:19:57
 3.   946 Anu Saue                  HOK        00:21:51
 4. 24732 Mia Esta                             00:28:30
 5. 23765 Kätlin Mast               Kärdla ÜG  00:29:28
 6. 24733 Joosep Esta                          00:32:30
 7. 19063 Marta Maripuu             HOK        00:34:41
 8.     0 Laura Maria Laur                     00:35:34
 9. 11429 Kaija Laur                Lauka PK   00:38:30
VALIK
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.  1924 Heini Koppel              HOK        02:21:35 17p
 2.  3198 Kaarel Barinov            OK Compost 01:15:55 15p
 3. 11197 Margus Freudenthal        Cyber      01:48:28 15p
 4. 18667 Villi Romandi             Relle      01:06:47 14p
 5.  1925 Tõnis Saarnak             HOK        01:24:25 14p
 6. 10868 Marit Leisberg            Tallinna L 01:42:35 14p
 7.  7869 Anne Jaakson              HOK        01:42:37 14p
 8. 25307 Peeter Lüll                          02:03:28 13p
 9.  1904 Eda Tärk                  HOK        01:15:39 12p
10.  1948 Taivo Rist                HOK        01:28:41 11p
11.  8188 Kaur Kristjuhan           TÜ         01:59:21 11p
12. 17457 Kustu Künnapas            HOK        00:44:52 10p
13. 23666 Katri Kaar                MjaP Nurst 01:33:36 9p
14.  8087 Kaspar Kütt                          00:52:43 8p
15. 23667 Marika Koppel             KK Askus   01:15:07 8p
16. 23191 Ülle Paasoja              KK Askus   01:15:47 8p
17. 22258 Ülle Padari                          01:17:59 8p
18. 18828 Marina Väljas             HOK        01:28:39 8p
19. 18829 Marta Eller               HOK        01:30:19 8p
20. 19363 Jaanika Alevi             Kärdla ÜG  01:30:22 8p
21. 12448 Siiri Talts               HOK        00:15:55 6p
22. 19108 Jonatan Saarnak           Emmaste PK 00:30:30 6p
23. 10990 Helena Maripuu            HOK        00:39:26 6p
24.  9506 Triin Helimets            HOK        00:16:42 5p

Kergejõustiku MV

Hiiumaa meistrivõistlused kergejõustikus
30.07.2016


N 100m

  1. Kelly Nurk 31.07.2001      13,0
  2. Anet Post 24.10.1996      13,2
  3. Annabel Pielberg 30.09.2000     13,4
  4. Anni Kingsepp 26.02.1990       17,7


N 800m

  1. Marta Eller 07.04.2000      2.49,0
  2. Anni Kingsepp 26.02.1990       3.00,9
  3. Liis Remmelg 23.06.1983      3.02,8


N Kaugushüpe

  1. Kelly Nurk 31.07.2001      5,13
  2. Anet Post 24.10.1996       5,02
  3. Kreet Kangur 24.11.1992       5,02
  4. Annabel Pielberg 30.09.2000       4,94
  5. Kreete Pilv 10.06.2005       3,53
  6. Anni Kingsepp 26.02.1990       3,10


N Kettaheide
N (1kg)

  1. Mari Vahtra 25.01.1986       30,76
  2. Kersti Rand 08.09.1993       27,44
  3. Marika Koppel 22.01.1969       24,76


N Kuulitõuge
N (4kg)

  1. Mari Vahtra 25.01.1986       10,00
  2. Ann-Ly Kibuspuu 21.07.2001       9,27
  3. Marika Koppel 22.01.1969       8,67
  4. Anni Kingsepp 26.02.1990       5,44


N Odavise
N (600g)

  1. Ann-Ly Kibuspuu 21.07.2001       31,00
  2. Mari Vahtra 25.01.1986       24,19
  3. Anni Kingsepp 26.02.1990       8,01

N Kõrgushüpe

  1. Marika Koppel 22.01.1969       1,35
  2. Mari Vahtra 25.01.1986       1,30
  3. Kelly Nurk 31.07.2001       1,30
  4. Anni Kingsepp 26.02.1990       1,05



M Kõrgushüpe

  1. Marko Lauri 27.04.1994       1,88
  2. Meelis Multanen 07.05.1988       1,65
  3. Vaiko Kivi 30.09.1980        1,40
  4. Tõnis Lõppe 21.04.1983     1,40
  5. Dan Lukas 27.01.1976          1,35


M Kaugushüpe

  1. Timo Vares 1996        5,95
  2. Ken Pähn 18.01.1996       5,82
  3. Joel Hiis 03.10.2001       5,79
  4. Marko Pruunlepp 20.03.1998       5,66
  5. Marcus Mäll 08.03.2002       5,58
  6. Meelis Multanen 07.05.1988       5,16
  7. Holger Tilk 24.02.1985       5,03
  8. Hergo Tasuja 1986        4,94
  9. Alo Altement 01.04.1998       4,80


M 100m

  1. Joel Hiis 03.10.2001       11,6
  2. Marcus Mäll 08.03.2002       11,7
  3. Marko Pruunlepp 20.03.1998       11,7
  4. Ken Pähn 18.01.1996       11,8
  5. Timo Vares 1996         12,0
  6. Hergo Tasuja 1986        12,4
  7. Rein Reinu 16.09.2000       12,5
  8. Meelis Multanen 07.05.1988       12,9
  9. Alo Altement 01.04.1998       13,5
  10. Hannes Teidla 30.10.1996       13,7
  11. Dan Lukas 27.01.1976        14,9


M 1500m

  1. Alari Remmelg 06.04.1984        4.52,0
  2. Kaarel Barinov 04.11.1985       4.54,8
  3. Madis Annus 27.04.1980        5.00,4
  4. Alo Altement 01.04.1998       5.22,0
  5. Jass Jürimaa 21.07.1997       5.26,2
  6. Hannes Teidla 30.10.1996       5.27,1
  7. Magnus Leht 1982          5.29,0


M Kettaheide
M (2kg)

  1. Allan Sadul 28.07.1988       53,66
  2. Ragnar Kraav 12.01.1992        46,40
  3. Edgar Liiber 27.12.1999       39,50
  4. Dan Lukas 27.01.1976       29,33
  5. Priit Sauer 01.03.1999       28,51
  6. Vaiko Kivi 30.09.1980        27,45


M Kuulitõuge
M (7kg)

  1. Allan Sadul 28.07.1988       14,57
  2. Ragnar Kraav 12.01.1992       13,56
  3. Edgar Liiber 27.12.1999        13,11
  4. Vaiko Kivi 30.09.1980        10,78
  5. Priit Sauer 01.03.1999       10,70
  6. Hergo Tasuja 1986         10,16
  7. Dan Lukas 27.01.1976       9,90
  8. Holger Tilk 24.02.1985        8,09


M Odavise
M (800g)

  1. Mario Degtjov 28.03.1985       42,53
  2. Kert Kuusalu 10.09.1997       40,05
  3. Meelis Multanen 07.05.1988        38,08
  4. Tõnis Lõppe 21.04.1983        37,81
  5. Dan Lukas 27.01.1976        37,02
  6. Vaiko Kivi 30.09.1980        36,52
  7. Tõnis Tikka 03.05.1982        35,56
  8. Hannes Teidla 30.10.1996       32,29
  9. Hergo Tasuja 1986     31,88
  10. Holger Tilk 24.02.1985        30,39
  11. Timo Vares 1996        29,70
  12. Alo Altement 01.04.1998        24,32




Peakohtunik: Toivo Pruul


Väljaspool arvestust:

N 4x100m

  1. Anet Post, Kreet Kangur, Kelly Nurk, Annabel Pielberg 52,1
  2. Liis Remmelg, Mari Vahtra, Marika Koppel, Anni Kingsepp 1,04,8


M 4x100m


  1. Joel Hiis, Rein Reinu, Marcus Mäll, Edgar Liiber 46,4
  2. Timo Vares, Alo Altement, Hannes Teidla, Jass Jürimaa 52,9
  3. Dan Lukas, Meelis Multanen, Marko Lauri, Vaiko Kivi 54,1
  4. Alari Remmelg, Magnus Leht, Madis Annus, Kaarel Barinov 59,7
  5. Marko Pruunlepp, Ken Pähn, Hergo Tasuja, Kert Kuusalu DSQ

Kolmapäev, 27. juuli 2016

Saaremaa Cup

Saaremaa Cup 2016 jalgpallis, Kuressaares 24.07-27.07.

2002-2003 vanuseklass

FC Kuressaare – Kärdla LM    2:2
Kärdla LM – FK Smorgon (Valgevene)    0:1
Parus Ivangorod (Venemaa) - Kärdla LM    2:0
FC Flora - Kärdla LM    1:0
5.-6. koha mäng Kärdla Linnameeskond - Tallinna FC Flora   0:0 (8:9)

Pühapäev, 24. juuli 2016

Avamerepurjetamise ORC maailmameistrivõistlused

Avamerepurjetamise ORC maailmameistrivõistlused Taanis.

B-klassis tegi kokkuvõttes meie meeskondadest tugevaima esituse Premiumil seilanud tiim, roolis Mati Sepp – kaheksast kaks sõitu ära võitnud ning veel kahes kolmandana finišeerinud paatkond sai MM-il 59 jahi konkurentsis 5. koha. Samas klassis lõpetas jaht Olympic Tiit Vihuli juhtimisel regati 9. tulemusega.
Klassis C oli Juss Ojala roolitav Jazz 17.

Orienteerumise Eesti MV öisel tavarajal

Eesti MV orienteerumisjooksu öisel tavarajal 23.07.2016 Nohipalos.

M16
5190m 11KP
 9.     Kustu Künnapas        HOK

M35
8180m 15KP
2.    Ott Rakkaselg             HOK
4.    Mati Mägi                 HOK

M45
6530m 15KP
6.    Allar Padari              HOK
7.    Toomas Talumaa            HOK

M65
4010m 9KP
1.   Toivo Saue                HOK

N16
3640m 8KP
3.   Helena Maripuu            HOK
5.   Eliise Kesküla            HOK
6.   Siiri Talts               HOK

N65
3580m 9KP
3.   Anu Saue                  HOK 

N21
7330m 13KP
5.   Merike Vanjuk             Kape

Kogu protokoll.

Heitjate seeriavõistlus

Heitjate seerivõistluse IV etapp
23. juuli 2016, Tallinn, Audentese ja TTÜ staadionid

M kuulitõuge 7,26kg
6. Priidu Niit   Tartu SS Kalev 15.37

M kettaheide 2kg
1. Priidu Niit   Tartu SS Kalev 55.67
6. Ragnar Kraav   KJK Hiiker 43.84

Laupäev, 23. juuli 2016

Orienteerumise Eesti MV sprindis

Sprint. Räpinas.

HOK klubi ja hiidlaste tulemused.

M16 1.8km 13KP
3. 12:06 Kustu KÜNNAPAS

M35 2.7km 19KP
2. 16:34 Ott RAKKASELG
3. 17:12 Mati MÄGI
14. 24:43 Marko SÜLD

M45 2.4km 19KP
6. 17:36 Allar PADARI

M65 1.6km 13KP
3. 13:29 Toivo SAUE

N14 1.1km 13KP
1. 06:50 Siiri TALTS
2. 06:55 Eliise KESKÜLA
4. 07:24 Maria ELLER
19. 09:59 Herta KESKÜLA

N40 2.1km 19KP
1. 14:14 Merike VANJUK

N65 1.4km 12KP
8. 17:12 Anu SAUE

Ja sprinditeate tulemused.

Kardisport

Eesti meistrivõistluste etapp Käina kardirajal. Täispikkuses ülekanne.

Reede, 22. juuli 2016

Orienteerumisneljapäevak

Rajameister : Kersti Kristjuhan

PIKK Rada (1): 12 KP 6,1 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.  1911 Tanel Esta                HOK        00:45:19
 2.    79 Toomas Mast               HOK        00:47:46
 3. 18827 Mart Eller                HOK        00:48:59
 4. 19055 Märt Kesküla              KKA        00:53:41
 5. 10988 Märt Maripuu              HOK        00:55:04
 6.  2305 Peedo Pihlamägi           HOK        00:56:53
 7.  9121 Siim Romanov              TTÜ/MTÜ Sp 00:57:19
 8.  1925 Tõnis Saarnak             HOK        00:57:34
 9.  8689 Kati Rüütelmaa            HOK        00:57:58
10. 17457 Kustu Künnapas            HOK        01:00:51
11. 18667 Villi Romandi             Relle      01:05:46
12.  8520 Aaro Kristjuhan           HTG        01:20:57
13.   626 Tiit Riismaa              TAOK       01:27:37
14. 11431 Inge Talts                HOK        01:33:23
KESKMINE Rada (2): 11 KP 4,2 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.  1919 Eero Saue                 HOK        00:35:52
 2. 17460 Eliise Kesküla            HOK        00:37:23
 3. 12448 Siiri Talts               HOK        00:38:34
 4. 18830 Maria Eller               HOK        00:41:25
 5. 19125 Evert Padari              Kärdla ÜG  00:42:02
 6.  8084 Ruth Esta                 HOK        00:44:28
 7. 18831 Meeli Kesküla             KKA        00:45:33
 8.  1904 Eda Tärk                  HOK        00:47:58
 9.   852 Raivo Leht                HOK        00:52:54
10.  8521 Arnold Kristjuhan         TÜ         00:54:23
11. 10990 Helena Maripuu            HOK        00:55:22
12.  1933 Ene Leht                  HOK        01:00:29
13.  8688 Kairi Pisa                HOK        01:02:37
14. 22258 Ülle Padari                          01:03:39
15. 23667 Marika Koppel             KK Askus   01:05:52
16. 18836 Mari-Liis Toomemäe        HOK        01:15:05
17.     0 Ragnar Vesingi                       01:25:54
18. 23637 Kairit Jõpiselg                      01:26:06
19. 18835 Maiu Toomemäe             HOK        01:26:09
20.  3144 Kadi Post                            01:26:16
LüHIKE Rada (3): 6 KP 1,6 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1. 23679 Dan Lukas                            00:15:56
 2. 10087 Kaur Kalle                HOK        00:29:41
 3.     0 Mihkel Saar                          00:29:52
 4. 18831 Meeli Kesküla             KKA        00:31:31
 5. 24097 Miina Kesküla                        00:31:35
 5. 19054 Atso Kesküla                         00:31:35
 7. 19063 Marta Maripuu             HOK        00:33:54
 8. 24732 Mia Esta                             00:33:58
 9. 10989 Elen Maripuu              MjaP Nurst 00:34:05
10. 23765 Kätlin Mast               Kärdla ÜG  00:34:35
11.  8085 Richard Esta              Kärdla ÜG  00:39:36
12. 24733 Joosep Esta                          00:39:39
13.     0 Anni Saar                            00:46:44
14.     0 Triinu Saar                          00:53:16
15.     0 Märt Saar                            00:53:21
VALIK
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.  1924 Heini Koppel              HOK        01:29:59 15p
 2.  1948 Taivo Rist                HOK        01:39:55 15p
 3.  7869 Anne Jaakson              HOK        00:55:47 12p
 4.     0 Peeter Lüll                          01:02:35 12p
 5.  9132 Björn Puna                Rotalia    00:52:59 11p
 6. 23191 Ülle Paasoja              KK Askus   01:14:17 11p
 7. 18828 Marina Väljas             HOK        00:53:47 10p
 8.     0 Kalli Marion Sass                    01:17:44 10p
 9. 12940 Kristo Rand               Kärdla ÜG  01:26:14 10p
10. 18832 Herta Kesküla             HOK        00:46:47 9p
11.   946 Anu Saue                  HOK        00:49:32 9p
12. 23694 Kaspar Jaakson            Emmaste PK 00:59:14 9p
13. 23642 Regina Paulus             Emmaste LA 00:59:31 9p
14.     0 Helisa Tartu                         01:00:42 9p
15.     0 Mariette Kaunimäe                    01:01:00 9p
16.     0 Ave Tartu                            01:01:13 9p
17. 23643 Rasmus Jaakson            Emmaste PK 01:00:21 8p
18. 19108 Jonatan Saarnak           Emmaste PK 01:06:18 8p
19.  8087 Kaspar Kütt                          01:06:41 8p
20.     0 Juss Jaakson                         01:20:20 8p
21.     0 Esta Saar                            01:20:46 8p
22.     0 Joosep Saar                          01:20:48 8p
23.     0 Klaara Saar                          01:20:51 8p
24.     0 Ülle Söödor                          01:21:53 8p
25.  2304 Arvo-Jüri Rist            HOK        00:51:46 7p
26. 23666 Katri Kaar                MjaP Nurst 01:23:13 7p
27.     0 Karl Elias Saue                      00:42:26 5p
28. 23834 Liisi Koppel              Kärdla ÜG  00:36:55 4p
29.     0 Liisu Koppel              Kärdla ÜG  00:37:01 4p
30. 19529 Pärle Puna                           01:12:19 3p

Petanki MV paarismängus

Nädalavahetusel peeti Kärdlas Eesti meistrivõistlused petanki paarismängus ja reitinguvõistlus triodele.

Duosid oli väljas 17. 
Võitsid Margus Berkmann ja Martin Mänd.
5. Urmas Berkmann, Ruudi Väärtnõu
7. Peeter Lüll, Valeri Filipenko
15. Karl Räis, Kaarel Mikk

Järgmisel päeval viidi läbi reitinguvõistlus kolmikutele. Osales 12 kolmikut.
Võitsid Kaarel Mikk, Martin Mänd ja Margus Berkmann.
4. Karl Räis, Ruudi Väärtnõu, Peeter Lüll
10. Svetlana Veski, Andres Veski, Urmas Berkmann
11. Valeri Filipenko, Urmas Mikk, Ülo Mikk

Field-target

Ungaris Sarlospusztas toimusid nädalavahetusel field-target laskmise Euroopa meistrivõistlused, kus Anne-Gret Reinu teenis hõbemedali.
Suruõhupüsside kategoorias võitis naistest valitsev Euroopa meister Ana Pereira Portugalist 80 tabamusega, edestades 6 tabamusega Anne-Gret Reinut, kellele kuulus Euroopa meistrivõistluste hõbemedal.

Teisipäev, 19. juuli 2016

Kõrgessaare tänavakorvpall

Mängiti 3 ringi.


Jrk

VÕISTKOND

1.

2.

3.

Punktid

Koht
1.
Luidja KK

2
15 : 11
2
15 : 9
4p

I

2.

OSC I
1
11 : 15

1
11 : 15
2p

III

3.

INXU
1
9 : 15
2
15 : 11

3p

II




Jrk

VÕISTKOND

1.

2.

3.

Punktid

Koht
1.
OSC I

1
12 : 15
1
12 : 13
2p

III

2.

INXU
2
15 : 12

2
15 : 14
4p

I

3.

Luidja KK
2
13 : 12
1
14 : 15

3p

II



Jrk

VÕISTKOND

1.

2.

3.

Punktid

Koht
1.
INXU

1
13 : 15
2
15 : 14
3p

II

2.

Luidja KK
2
15 : 13

2
15 : 8
4p

I

3.

OSC I
1
14 : 15
1
8 : 15

2p

III


1. koht : LUIDJA KORVPALLIKOOL – 11p. Simmo Kruustik, Gert Prants, Taavi Vonsepp

2. koht : INXU – 10p. Roomet Oja, Roland Lilleõis, Taavet Palmiste

3. OSC NÕMMEKRUUSI I – 9p. Hindrek Luup, Siim Rohtvee, Janek Küttim, Jaak Verte


Kohtunik : Ranno Tohver
Infojuht : Artur Valk
Fotograaf : Kartin Laan
Peakohtunik : Mati Kiiver

Luidja Triatlon

300m ujumist, 15km rattaga, 3km rannajooksu.

Nr.
Nimi
ujumine
ratas
jooks
koht
5
Magnus Leht
7,01
34,06
48,25
III M
8
Siim Romanov
7,39
39,03
52,21
4 M
6
Elina Rant
8
38,35
53,58
I N
4
Taavi Sepp
8,03
41,06
57,14
5 M
3
Simmo Kruustük
8,06
43,2
1.00,35
6 M
7
Margus Leppanen
8,1
34,1
47,05
II M
2
Tõnis Saarnak
8,12
43,46
1,01
7 M
1
Alari Remmelg
8,2
34,38
46,37
I M

Luidja rannavolle

 NAISED:

I  ANETT KARJAMAA
MARET PUKSPUU

II  KERSTI GOLUB
JAANA ÜKSIK


      MEHED:

I    MAREK SAHTEL
SILVER LAIDRO

II    TOOMAS NURK
MARTIN LAURI

III   JAAN REBEL
MARIO VOOL

4. TANEL  VILLMÄE
TÕNIS VILLMÄE

5. KAIUS PÕTTER
TEET TEEMETS

6. STEVEN SAARNAK
HANNES TEIDLA
             
7. HANNES MAASEL
IVAR RAUDNÕMM

Viskoosa Cup

Traditsioonilise saalihokiturniiri Viskoosa Cup esikoht jäi sel aastal Hiiumaale.

poolfinaal 1  Viskoosa SK vs Tamsalu  10:1 
poolfinaal 2  KH Energia-K vs Lauka kolhoos  6:4 

3. koha mäng Tamsalu vs Lauka kolhoos 2:4 
Karikamäng Viskoosa SK vs KH Energia-Konsult 8:3

MVP  Ken Pähn Viskoosa SK 
Parim väravavaht Eero Pajuviidik KH Energia-Konsult 
Parim kohalik Tarvo Kivisilla Viskoosa SK

Loe ka Hiiu Lehest.

Kõrvemaa triatlon

Laupäeval toimus Kõrvemaa triatlon (350 meetrit ujumist, 22 km rattasõitu ja 4 km jooksmist), kus hiidlased kaks esikohta võtsid.

Ülle Paasoja võitis N50 klassis ajaga 1:33:14, üldarvestuses oli 243.
Jaan Harak oli parim M60 klassis ajaga 1:30:35, absoluutarvestuses 207.

Toomas Mast oli ajaga 1:26:59 oma klassis ehk M50 kuues, kokkuvõttes 161. Mirje Roasto naistest 34., kokkuvõttes 389. Tema tulemus 1:56:40. 
Kõrgeima koha absoluutarvestuses pälvis Allar Pere, olles 1:20:10-ga 75. kohal.


Kergejõustiku MV - kettaheide

Nädalavahetusel Kadrioru staadionil toimunud kergejõustiku Eesti meistrivõistluste üks põhiala oli pühapäevaõhtune meeste kettaheide. Kaheksa parema sekka jõudis koguni kolm Hiiumaa spordimeest.

1. Martin KUPPER  31.05.1989  Audentese SK  64.76
4. Priidu NIIT  27.01.1990  Tartu SS Kalev  55.57
5. Allan SADUL  28.07.1988  KJK Hiiker  52.48
8. Ragnar KRAAV  12.01.1992  KJK Hiiker  44.36

Loe ka Hiiu Lehte.

Purjetamine - Tallinn Race

Merepäevade raames toimus ka Tallinn Race purjeregatt. See oli ühtlasi purjetamise Eesti meistrivõistluste etapiks ning RS Feva klassis võtsid võidu Daimar Pall ja Jorgen Kuivonen.

Rohkem Hiiu Lehes.

Esmaspäev, 18. juuli 2016

Kassari esimene

Kassari ratsamatkad korraldasid 29.-30. juunil pikamaaratsutamise võistlused.

Tulemused.
Esimene päev, klass 1, klass 2.
Teine päev, klass 1, klass 2.

13.-14. juuli korraldati teine võistlus.

Pühapäev, 17. juuli 2016

Hiiumaa tenniseklubi Tallinnas

Hiiumaa Tenniseklubi jaoks täiesti ajalooline ja eriline laupäev, 9. juuli algas varajase praamisõiduga Tallinna, et pidada maha kõige esimene täiskasvanute sõpruskohtumine väljaspool Hiiumaad, nimelt mõõduvõtt Kadrioru Tenniseklubiga, vahendab Madis Annus.

Sõpruskohtumisele andis lisaväärtust fakt, et Hiiumaa Tenniseklubi administraator Tiiu Masing on tennist mängima õppinud Kadriorus, Mererajooni spordikooli väljakutel ja kunagi ühingule „Dünamo“ kuulunud tennisehallis ja platsidel.
Kadriorus tervitas hiidlasi päikesepaisteline soe suvepäev. Nagu võõrustajate esindaja ja üks korraldajatest Vivika Jürna ütles: „Ega siis kaugeid külalisi ei saa vastu võtta halva ilmaga ning hiidlaste auks on spetsiaalselt tellitud kaunis suveilm.“ Kadrioru Tenniseklubi oli külaliste auks katnud laua, kuhu hiidlased viisid omalt poolt külakostiks Hiiumaa leiva ja võistkonna kapteni isa poolt koduahjus suitsutatud tuulehaugid. 
Hiiumaa Tenniseklubi esindasid Maarika Matt, Liisi Käär, Lotta Kaups, Tiia Liibert, Kadri Räis, Marina Väljas, Jaanus Mäe, Leemet Käär, Tõnis Pihlamägi, Ago Rist, Kristjan Tatar ja võistkonnakapten Oliver Tatar, sõpruskohtumise üheks ideeautoriks ja varumeheks oli Madis Annus.

Mängudega, mis kestsid terve päeva, alustati kell pool üksteist. Igaüks käis platsil kolm korda, mängides ühe üksikmängu, paarismängu ja segapaarismängu. Igal kohtumisel mängiti kaks setti ning setivõit tõi võistkonnale punkti. Ajalooline sõpruskohtumine lõppes hiidlaste 32:16 võiduga, kodusaarele tuldi tagasi uhke rändkarikaga.
Uhkusega esindati oma koduklubi ja esindusvõistkonna mängijate silmis püsis sära terve pika päeva. Kindlasti tuleb au anda ka bussijuht Aivarile, kes veetis selle pika ja emotsiooniderikka laupäeva koos esindusvõistkonnaga ning viis hiidlased mandrilt turvaliselt õhtul taas kodusaarele tagasi.
Võistlejate tagasiside sõpruskohtumisele oli positiivne ja hiidlased leidsid ühiselt, et taolisi sõpruskohtumisi võib tulevikus teiste tenniseklubidega väljaspool Hiiumaad teinekordki maha pidada. Kadrioru Tenniseklubi oodatakse järgmisel suvel vastukülaskäigule Hiiumaale ning korraldajad loodavad, et ühisest sõpruskohtumisest saab tore traditsioon.

Orienteerumine - sprindi MV

Sprint. Käina. 17.juuli. Rajameister Toivo Saue.

M16
2100m 13KP
Etapid Indeks
Koht  Nimi                      Klubi           S.aeg    Tulemus      
   1. Kustu Künnapas            HOK             10:59.00 00:13.21   
   2. Kaspar Jaakson            Emmaste PK      11:01.00 00:29.02   
   3. Mihkel Tammeveski         HOK             11:00.00 00:35.11   

M21
2700m 17KP
Etapid Indeks
Koht  Nimi                      Klubi           S.aeg    Tulemus      
   1. Ott Rakkaselg             HOK             10:40.00 00:14.43   
   2. Toomas Mast               HOK             10:45.00 00:16.50   
   3. Tammo Esta                HOK             10:34.00 00:17.35   
   4. Sander Blehner            West            10:41.00 00:17.57   
   5. Kaarel Barinov            -               10:33.00 00:18.45   
   6. Märt Kesküla              KKA             10:42.00 00:18.52   
   7. Siim Romanov              -               10:35.00 00:18.55   
   8. Märt Maripuu              HOK             10:39.00 00:21.56   
   9. Evert Padari              Kärdla ÜG       10:46.00 00:24.34   
  10. Kristjan Vool                             10:36.00 00:26.36   
      Tanel Esta                HOK             10:44.00 Katk       
      Riho Kiiman               -               10:31.00 Puuduv KP  
      Kalju Tammeveski          HOK             10:37.00 Puuduv KP  


M45
2299m 14KP
Etapid Indeks
Koht  Nimi                      Klubi           S.aeg    Tulemus      
   1. Allar Padari              HOK             10:53.00 00:16.15   
   2. Indrek Viikmaa            West            10:52.00 00:17.23   
   3. Tiit Tatter               TON             10:55.00 00:17.34   
   4. Peep Elmeste              West            10:51.00 00:21.19   
   5. Raivo Leht                HOK             10:50.00 00:23.31   
   6. Heini Koppel              HOK             10:54.00 00:28.51   

N16
1399m 10KP
Etapid Indeks
Koht  Nimi                      Klubi           S.aeg    Tulemus      
   1. Helena Maripuu            HOK             10:56.00 00:08.24   
   2. Eliise Kesküla            HOK             10:54.00 00:09.04   
   3. Maria Eller               HOK             10:53.00 00:10.05   
   4. Triin Helimets            HOK             10:57.00 00:10.24   
   5. Herta Kesküla             HOK             10:58.00 00:12.48   
   6. Marta Maripuu             HOK             10:51.00 00:15.06   
     
N21
2299m 14KP
Etapid Indeks
Koht  Nimi                      Klubi           S.aeg    Tulemus      
   1. Elo Saue                  Ilves           10:33.00 00:13.42   
   2. Kati Rüütelmaa            HOK             10:41.00 00:16.08   
   3. Marie Anna Blehner        West            10:40.00 00:16.25   
   4. Kristin Viikmaa           West            10:36.00 00:17.47   
   5. Kristi Heilman            HOK             10:37.00 00:19.38   
   6. Elen Maripuu              MjaP Nurst      10:38.00 00:20.17   
   7. Regina Helena Lõpp-Elmest West            10:39.00 00:23.21   
   8. Margit Blehner            West            10:32.00 00:25.33   
      Jaana Üksik               Emmaste SK      10:34.00 Puuduv KP  
      Regina Paulus             -               10:35.00 Puuduv KP  

N45
2100m 13KP
Etapid Indeks
Koht  Nimi                      Klubi           S.aeg    Tulemus      
   1. Anne-Ly Viikmaa           West            10:45.00 00:16.16   
   2. Ene Leht                  HOK             10:48.00 00:19.14   
   3. Anu Saue                  HOK             10:44.00 00:21.14   
   4. Anne Jaakson              HOK             10:46.00 00:21.29   
   5. Inge Talts                HOK             10:49.00 00:37.43   
   6. Maimu Rüütelmaa                           10:47.00 01:01.14