Reede, 28. august 2015

Orienteerumine

Neljapäevak Malvastes.
Rajameister : Märt Maripuu
PIKK Rada (1): 16 KP 5,8 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.  1911 Tanel Esta                HOK        00:50:23
 2.  1946 Tammo Esta                HOK        00:50:46
 3. 18827 Mart Eller                HOK        00:52:02
 4. 18667 Villi Romandi             Relle      00:56:51
 5.  2305 Peedo Pihlamägi           HOK        00:58:44
 6.  1925 Tõnis Saarnak             HOK        00:59:50
 7. 19055 Märt Kesküla              KKA        01:03:07
 8.  1941 Kalju Tammeveski          HOK        01:03:15
 9. 19061 Tambet Toomemäe           Elektrilev 01:25:18
10. 13989 Tõno Tammeveski           Muku       01:32:59
11. 19125 Evert Padari              Kärdla ÜG  01:33:57
12.  1924 Heini Koppel              HOK        01:52:04
KESKMINE Rada (2): 9 KP 4,2 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    79 Toomas Mast               HOK        00:26:47
 2.  3198 Kaarel Barinov            OK Compost 00:29:49
 3. 17460 Eliise Kesküla            HOK        00:36:00
 4. 18827 Mart Eller                HOK        00:42:15
 5. 12448 Siiri Talts               HOK        00:42:32
 6.  8084 Ruth Esta                 HOK        00:42:58
 7.  9664 Mihkel Tammeveski         HOK        00:43:27
 8.  9506 Triin Helimets            HOK        00:44:51
 9.  7869 Anne Jaakson              HOK        00:46:52
10. 18830 Maria Eller               HOK        00:49:12
11.  8688 Kairi Pisa                HOK        00:49:59
12. 22258 Ülle Padari                          00:50:49
13. 20514 Tiina Mõniste                        00:52:11
14. 22278 Jari Julge                           00:52:16
15.     0 Heimar Kuuskler                      00:52:17
16.  7820 Karin Kallisma            HOK        00:54:50
17. 18832 Herta Kesküla             HOK        00:56:00
18. 18831 Meeli Kesküla             KKA        00:56:03
19. 17457 Kustu Künnapas            HOK        00:59:06
20. 18828 Marina Väljas             HOK        01:01:21
21.  8085 Richard Esta              Kärdla ÜG  01:05:13
22.  1907 Liivi Mõniste             HOK        01:05:43
23. 10990 Helena Maripuu            HOK        01:14:57
24. 19057 Maarja Toomemäe           Käina G    01:17:55
24. 18836 Mari-Liis Toomemäe        HOK        01:17:55
26.  8062 Enn Veevo                 MjaP Nurst 01:18:04
26.  8062 Enn Veevo                 MjaP Nurst 01:18:04
28. 23637 Kairit Jõpiselg                      01:24:37
29.     0 Ragnar Vesingi                       01:24:39
30. 18835 Maiu Toomemäe             HOK        01:24:54
31.  3144 Kadi Post                            01:24:55
LüHIKE Rada (3): 4 KP 1,3 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.   948 Valdor Smill              HOK        00:17:36
 2. 10990 Helena Maripuu            HOK        00:18:52
 3.     0 Mirtel Tammeveski                    00:18:53
 4.     0 Jaagup Esta                          00:19:56
 5. 19063 Marta Maripuu             HOK        00:20:48
 6. 10989 Elen Maripuu              MjaP Nurst 00:21:10
 7. 19055 Märt Kesküla              KKA        00:28:02
 8.     0 Miina Kesküla                        00:28:04
 9.     0 Mia Esta                             00:28:18
10.     0 Joosep Esta                          00:28:27
11.     0 Taavet Esta                          00:30:41
VALIK
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.  2304 Arvo-Jüri Rist            HOK        02:01:03 18p
 2. 23191 Ülle Paasoja              KK Askus   02:04:27 17p
 3.  1933 Ene Leht                  HOK        01:02:55 15p
 4. 19108 Jonatan Saarnak           Emmaste PK 01:32:50 14p
 5.  8087 Kaspar Kütt                          01:33:11 14p
 6.  1904 Eda Tärk                  HOK        00:51:24 13p
 7. 23667 Marika Koppel             KK Askus   02:11:24 13p
 8.   946 Anu Saue                  HOK        00:52:13 11p
 9. 11431 Inge Talts                HOK        01:50:29 11p
10. 23643 Rasmus Jaakson            Emmaste PK 00:51:33 10p
11.     0 Kaspar Jaakson            Emmaste PK 00:51:57 10p
12. 23642 Regina Paulus             Emmaste LA 00:52:04 10p
13. 18780 Markus Kivi               HOK        01:02:34 10p
14. 19096 Auriika Kivi              HOK        01:02:45 10p
15. 19240 Helina Kivi               HOK        01:09:22 10p
16. 13987 Tiia Romandi              Muku       01:00:22 7p
17. 23666 Katri Kaar                MjaP Nurst 00:17:36 4p
18. 19054 Atso Kesküla                         00:27:28 4p
19. 23766 Kristella Kivi                       00:07:02 1p
20. 23666 Katri Kaar                MjaP Nurst 00:17:50 1p

Orienteerumine

15. augustil peeti Pärnus Eesti meistrivõistlused sprindis. Oma klassi kiiremad olid Ott Rakkaselg (M35 klass) ja Toivo Saue (M65 klass).

Kustu Künnapas sai M14 klassis 4. koha.
N14 klassis Helena Maripuu viienda koha.  
Teised tüdrukud olid N14 klassis: 
7. Eliise Kesküla
8. Siiri Talts
17. Maria Eller
23. Herta Kesküla

Teiste kohad:
18. Mihkel Tammeveski  M16
11. Marko Süld   M35
12. Tanel Esta   M35
6. Toomas Mast   M50


Õhtul joosti Uulu-Metsakülas öise tavaraja medalitele. Nagu päeval, nii ka pimedas olid teistele püüdmatud Toivo Saue (M65) ja Ott Rakkaselg (M35).

Teiste tulemused:
10. Kustu Künnapas  M16
11. Marko Süld   M35
9. Toomas Talumaa  M45
7. Siiri Talts   N16
11. Eliise Kesküla  N16

Ratsutamine

Lääne regiooni avatud karikavõistlused ratsutamise takistussõidus võitsid hiidlased Teele Talts ja Maris Suuster ning saarlane Henri Paomees, kirjutas Kadi Kiiver Hiiu Lehes.
Linnumäel 6. juunil alanud ja 31. juulil samas finaaliga lõppenud karikasarjas jäi kaks võitu Hiiumaale. Karikasarja klassis 2 võitis Teele Talts Hiiumaa ratsaspordi klubist (RSK). Teine oli tema klubikaaslane Eliise Kaups ja kolmas Kristin Külm Märjamaa SKst.
Klassi 3 pani kinni hiidlanna Maris Suuster Tondi RSKst. Teise ja kolmanda koha kindlustasid Märjamaa klubile Malin Kisant ja Kristiina Raudnagel.
Karikasarja klassi 1 esikolmik kuulus Saaremaa RSK sportlastele: võitja Henri Paomees, teine Eeva Helga Kupits ja kolmas Emeli Pikner.
Hiiumaa parimana oli Maarja Berkmann kuues.
Karikasarjas olid takistuste kõrgused järgmised: klassis 1 kuni 80 cm, klassis 2 kuni 100 cm ja klassis 3 kuni 110 cm. Sarja klassides võistles vastavalt 34, 32 ja 21 ratsutajat.

Kolmapäev, 26. august 2015

Petank

Laupäeval toimusid Kohtla-Järvel Eesti meistrivõistlused triodele. Osa võttis 12 võistkonda. Finaalkohtumine lõppes ülekaalukalt 13:2 kuldmedalivõitjatele Meelis Münt, Kaido Kopel, Margus Berkmann.
Pühapäeval toimus reitinguvõistlus paarismängus. Osales 16 võistkonda. Tasavägine finaalkohtumine lõppes seisuga 13:12 ja võistluse võitsid David Lukas ja Karl Räis.

Nädalavahetuse võistlused selgitasid ka lõpliku paremusjärjestuse reitinguarvestuses.
Meeste arvestuse esikuuik on järgmine:
1Silver Kingissepp1254 punkti
2David Lukas1230 punkti
3Marek Kolk1146 punkti
4Kalju Olmre1115 punkti
5Karl Räis1025 punkti
6Margus Limberg1010 punkti

Teisipäev, 25. august 2015

Discgolf

20.-23. augustini oli Pärnus võimalus näha Eesti kõrgema taseme discgolfi.
Meeste klassis (MPO) käis tuline heitlus medalikohtade pärast kuni lõpuni. Esimese koha võttis suhteliselt kindlalt team Prodigy esindaja Martin Rotmeister (-28), ringide reitingud 1017, 1038, 968, 998. Teise koha sai eelmise aasta meister Marek Põder (-17). Kolmas koht läks ümbermängimisele ning lõpuks võitis Silver Lätt (-13)
Naiste klassis (FPO) tuli esikohale stabiilse mänguga Maie-Ly Pihus (+30), teise koha sai Anni Eesmaa (+35), kolmanda koha Triinu Hurt (+39)
Junior klassis võttis esikoha Karl Aaron Sikka (+10), teise Antero Noor (+16), kolmanda Mark Eemil Mustonen (+17), neljanda Kasper Pisa (+22)

Orienteerumine

Hiiumaa 54. KV
22.-23.08.2015 Kaibaldi, rajameister Meelis Zimmermann

Eda Tärk kajastas karikavõistlusi Hiiu Lehes.

M10NR
1000m 5KP
900m 4KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Rando Jaaksoo             Tartu           19700 00:18.55  00:11.27(1) 00:07.28(1)
   2. Markus Zimmermann         Kape             2180 00:27.56  00:17.12(2) 00:10.44(2)

M12
2700m 5KP
2100m 4KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Markus Kivi               HOK             18780 01:57.55  01:20.03(1) 00:37.52(1)

M14
4700m 11KP
3700m 10KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Kustu Künnapas            HOK             17457 01:36.43  00:57.55(1) 00:38.48(1)

M16
5700m 13KP
4599m 10KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Ekvard-Allan-Matis Joakit Tammed           6572 02:15.17  01:07.19(1) 01:07.58(2)
   2. Mihkel Tammeveski         HOK              9664 02:55.38  01:52.10(2) 01:03.28(1)

M18
7000m 13KP
5599m 12KP

Etapi tulemus 2 Etapid Indeks
Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Evert Padari              Kärdla ÜG       19125 02:31.06  01:18.40(1) 01:12.26(1)
   2. Toomas Idnurm                              4871 03:42.06  02:27.38(2) 01:14.28(2)

M21
9699m 19KP
7000m 17KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Ott Rakkaselg             HOK              1920 01:40.09  00:58.08(2) 00:42.01(1)
   2. Andres Saetalu            Tammed          17048 01:40.10  00:57.49(1) 00:42.21(2)
   3. Toomas Mast               HOK                79 01:55.22  01:05.15(4) 00:50.07(3)
   4. Rain Jaaksoo              Tartu            5239 02:02.53  01:12.16(6) 00:50.37(4)
   5. Rimmo Rõõm                Ilves/Tartu SUK  5728 02:03.04  01:02.03(3) 01:01.01(7)
   6. Mati Mägi                 HOK              1921 02:06.06  01:10.38(5) 00:55.28(5)
   7. Taivo Timmusk             HOK              3145 02:09.26  01:12.30(7) 00:56.56(6)
   8. Rasmus Sotnik             Otepää           5293 02:41.04  01:31.39(9) 01:09.25(8)
      Riho Kiiman               -               17879 Katk      01:16.33(8) Ei start    
      Juhan Idnurm                               1743 Tühist    Puuduv KP   01:35.30(10
      Andres Idnurm                              4482 Tühist    Puuduv KP   01:32.56(9)
      Märt Maripuu              HOK             10988 Tühist    01:49.10(10 Puuduv KP  

M35
8099m 15KP
6200m 13KP

Etapi tulemus 2 Etapid Indeks
Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Tammo Esta                HOK              1946 01:52.12  01:00.34(2) 00:51.38(3)
   2. Tanel Esta                HOK              1911 01:52.29  01:00.37(3) 00:51.52(4)
   3. Mait Tõnisson             LSF PT            782 02:02.09  01:12.29(6) 00:49.40(2)
   4. Mart Eller                HOK             18827 02:06.59  01:07.55(4) 00:59.04(6)
   5. Märt Kesküla              KKA             19055 02:07.54  01:14.26(7) 00:53.28(5)
   6. Riho Enni                 HOK              6462 02:14.43  01:08.03(5) 01:06.40(7)
   7. Mika Korva                Kemitö              0 02:43.10  01:54.35(8) 00:48.35(1)
      Danilo Piht               Mercury          1976 Tühist    00:58.06(1) Puuduv KP  

M45
7000m 13KP
5599m 12KP

Etapi tulemus 2 Etapid Indeks
Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Allar Padari              HOK              5730 01:32.56  00:50.00(1) 00:42.56(2)
   2. Johan Alenius             IFK Lidingö      7149 01:33.09  00:52.15(2) 00:40.54(1)
   3. Kalju Tammeveski          HOK              1941 02:30.54  01:37.45(4) 00:53.09(3)
      Anti Kalle                HOK             10087 Katk      00:54.23(3) Ei start    
      Raivo Rõõm                Ilves             142 Tühist    Katk        Puuduv KP  

M55
5700m 13KP
4599m 10KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Ando Post                 Koop              169 01:20.24  00:43.55(1) 00:36.29(2)
   2. Rein Rooni                Orvand            240 01:30.42  00:47.56(2) 00:42.46(5)
   3. Peedo Pihlamägi           HOK              2305 01:32.08  00:52.13(3) 00:39.55(3)
   4. Vello Post                Koop               55 01:32.30  00:52.32(4) 00:39.58(4)
   5. Göran Eriksson            Kemitö              0 02:06.04  01:06.32(5) 00:59.32(7)
   6. Toomas Koppel             Saku             2865 02:10.05  01:16.38(6) 00:53.27(6)
      Kaljo Julge               Kape             1310 Katk      Ei start    00:34.38(1)
      Raivo Leht                HOK               852 Tühist    01:18.50(7) Puuduv KP  

M65
4700m 11KP
3700m 10KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Rein Unt                  TON               320 01:14.39  00:44.14(3) 00:30.25(1)
   2. Rafael Gordon             Võru              239 01:14.40  00:39.55(1) 00:34.45(2)
   3. Peep Koppel               Koop              456 01:24.33  00:42.40(2) 00:41.53(3)
   4. Heini Koppel              HOK              1924 02:00.21  01:04.29(4) 00:55.52(6)
   5. Enno Lelumees             HOK               262 02:06.57  01:13.34(5) 00:53.23(5)
   6. Tiit Koppel               Orion             455 02:15.53  01:28.29(6) 00:47.24(4)
      Jaan Vehlmann             -                6272 Tühist    Puuduv KP   Ei start    
      Per-Ake Mattsson          Kemitö              0 Tühist    Puuduv KP   Puuduv KP  

N10NR
1000m 5KP
900m 4KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Maria Eller               HOK             18830 00:14.42  00:08.17(2) 00:06.25(1)
   2. Herta Kesküla             HOK             18832 00:14.56  00:07.43(1) 00:07.13(2)
   3. Annabel Mirtel Saskia Joa Tammed          11592 00:23.00  00:15.22(5) 00:07.38(3)
   4. Kätlin Mast               Kärdla ÜG           0 00:25.14  00:14.25(4) 00:10.49(4)
   5. Marta Maripuu             HOK             19063 00:26.04  00:14.12(3) 00:11.52(5)
   6. Elisabeth Niglas          Kärdla ÜG           0 00:36.29  00:18.59(6) 00:17.30(7)
   7. Emili Saarnak             Kärdla ÜG           0 00:44.09  00:22.56(7) 00:21.13(8)
   8. Kristella Kivi                                0 00:44.19  00:29.17(9) 00:15.02(6)
   9. Astrid Heleen Tõnisson    LSF PT          15606 00:49.28  00:26.50(8) 00:22.38(9)

N12
2700m 5KP
2100m 4KP
Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Eliise Kesküla            HOK             17460 00:37.00  00:22.18(1) 00:14.42(1)
   2. Leana Jete Korb           Peko            12812 00:45.37  00:24.25(2) 00:21.12(3)
   3. Mari-Liis Toomemäe        HOK             18836 01:32.28  01:03.29(3) 00:28.59(4)
   4. Birgit Rõõm               Ilves            9327 01:41.50  01:20.45(4) 00:21.05(2)

N14
3299m 8KP
2899m 7KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Siiri Talts               HOK             12448 01:01.18  00:35.25(1) 00:25.53(1)
   2. Helena Maripuu            HOK             10990 01:14.19  00:45.53(3) 00:28.26(2)
   3. Maire Pärn                Ilves            9910 01:27.25  00:44.16(2) 00:43.09(3)

N16
4700m 11KP
3700m 10KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Helina Kivi               HOK             19240 02:41.34  01:38.36(1) 01:02.58(1)

N18
5700m 13KP
4599m 10KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Merilin Anijärv           Mercury         11171 02:05.41  01:03.32(1) 01:02.09(1)

N21
8099m 15KP
6200m 13KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Ingela Mattsson           Kemitö              0 01:51.58  01:04.19(1) 00:47.39(1)
   2. Merike Vanjuk             Kape              859 01:54.27  01:06.06(2) 00:48.21(2)
   3. Kati Rooni                Orvand           3375 02:17.10  01:20.38(3) 00:56.32(3)
   4. Kati Rüütelmaa            HOK              8689 02:34.12  01:30.40(5) 01:03.32(4)
   5. Ade Timmusk               HOK             17672 02:34.59  01:26.58(4) 01:08.01(5)
   6. Marili Zimmermann         Kape             3900 02:41.58  01:32.42(7) 01:09.16(6)
   7. Katrin Kallisma-Saat      HOK              3909 03:10.48  01:45.55(8) 01:24.53(7)

N35
5700m 13KP
4599m 10KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Jana Kink                 Kape             2470 01:27.16  00:51.35(2) 00:35.41(1)
   2. Ingrid Piht               Mercury          2687 01:35.12  00:51.28(1) 00:43.44(3)
   3. Marge Anijärv             Mercury         11356 01:47.08  01:06.34(5) 00:40.34(2)
   4. Ruth Esta                 HOK              8084 01:58.03  01:03.20(4) 00:54.43(4)
   5. Kairi Pisa                HOK              8688 02:24.29  01:14.32(6) 01:09.57(5)
   6. Ilona Poljakova           LSF PT           9211 02:35.44  01:23.39(7) 01:12.05(6)
   7. Marina Väljas             HOK             18828 03:14.49  01:55.25(8) 01:19.24(7)  

N45
4700m 11KP
3700m 10KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Margit Rõõm               Rakv             1397 01:33.44  00:53.58(2) 00:39.46(1)
   2. Anne Jaakson              HOK              7869 01:33.51  00:52.00(1) 00:41.51(2)
   3. Maari Idnurm                                526 01:43.29  00:58.33(3) 00:44.56(3)
   4. Kersti Kristjuhan         HOK              1084 02:05.12  01:11.46(4) 00:53.26(4)
      Inge Talts                HOK             11431 Tühist    Puuduv KP   00:55.47(5)
 
N55
3299m 8KP
2899m 7KP

Koht  Nimi                      Klubi           EOL   Tulemus   Etapp 1     Etapp 2      
   1. Helle Rennu                                1881 01:13.34  00:42.31(1) 00:31.03(2)
   2. Merike Mändsoo            TON              5589 01:16.27  00:48.19(4) 00:28.08(1)
   3. Ene Leht                  HOK              1933 01:21.29  00:47.32(3) 00:33.57(3)
   4. Anne Koppel                               18311 01:35.02  00:44.21(2) 00:50.41(5)
   5. Gun-Britt Mattsson        Kemitö              0 01:48.29  01:01.38(5) 00:46.51(4)

Reede, 21. august 2015

Orienteerumine

Mees+naine teatevõistlus. Koht: Meelste. Rajameister: Arvo Rist.

Koh Nr Nimi Klubi Maa Tulemus 
 1. 5   HOK 2                                              00:56.34 
      1 Tammo Esta                     00:31.33[  5]  
      2 Merike Vanjuk                  00:25.01[  1]   00:56.34(  1)
 2. 1   MAKE                                               00:58.36 
      1 Toomas Mast                    00:30.12[  1]  
      2 Eliise Kesküla                 00:28.24[  2]   00:58.36(  2)
 3. 7   KARP                                               01:04.05 
      1 Allar Padari                   00:30.35[  3]  
      2 Kati Rüütelmaa                 00:33.30[  3]   01:04.05(  3)
 4. 2   AGAPEA                                             01:13.20 
      1 Peedo Pihlamägi                00:39.42[  8]  
      2 Anne Jaakson                   00:33.38[  4]   01:13.20(  4)
 5. 13  TATA                                               01:13.37 
      1 Kalju Tammeveski               00:39.54[  9]  
      2 Siiri Talts                    00:33.43[  5]   01:13.37(  5)
 6. 11  MARIPUU                                            01:13.45 
      1 Märt Maripuu                   00:40.02[ 10]  
      2 Helena Maripuu                 00:33.43[  5]   01:13.45(  6)
 7. 3   ESTA                                               01:15.05 
      1 Tanel Esta                     00:30.40[  4]  
      2 Ruth Esta                      00:44.25[ 11]   01:15.05(  7)
 8. 9   KESKÜLA                                            01:15.29 
      1 Märt Kesküla                   00:39.33[  6]  
      2 Meeli Kesküla                  00:35.56[  7]   01:15.29(  8)
 9. 4   HOK                                                01:19.14 
      1 Kustu Künnapas                 00:42.43[ 11]  
      2 Eda Tärk                       00:36.31[  8]   01:19.14(  9)
10. 10  KÄINA                                              01:23.45 
      1 Mihkel Tammeveski              00:39.34[  7]  
      2 Kairi Pisa                     00:44.11[ 10]   01:23.45( 10)
11. 8   KASPARI                                            01:39.11 
      1 Anti Kalle                     00:30.16[  2]  
      2 Katriin Kalle                  01:08.55[ 13]   01:39.11( 11)
12. 17  LEHT                                               01:51.36 
      1 Leht Ene                       01:09.13[ 14]  
      2 Leht Ene                       00:42.23[  9]   01:51.36( 12)
13. 6   HOK 3                                              02:09.22 
      1 Heini Koppel                   01:14.45[ 15]  
      2 Inge Talts                     00:54.37[ 12]   02:09.22( 13)
14. 12  PADARI                                             02:32.51 
      1 Evert Padari                   00:53.05[ 13]  
      2 Ülle Padari                    01:39.46[ 15]   02:32.51( 14)
15. 15  TOOMEMÄE                                           02:39.41 
      1 Tambet Toomemäe                00:51.57[ 12]  
      2 Maarja Toomemäe                01:47.44[ 16]   02:39.41( 15)
    16  SAAR                                               Tühist   
      1 Indrek Saar                    Vale KP        
      2 Kalli-Marion Sass              01:37.14[ 14]   Tühist

Naisekandmine

235,5 m rada koos veetakistusega.


  1. Sandra Bondia Bescös, Török Bence 1:11:03
  2. Anni Kingsepp, Meelis Multanen 1:23:00
  3. Jaanika Küttim, Luis Stranberg 1:30.35
  4. Liisa Aasma, Mikk-Kaspar Vahtra 2:02:70

Fotod

Rammumees

Hiiumaa rammumees 2015


Sõrul, 20. augustil.

Võistleja
Ala 1 - kordused
Ala 2 - aeg
Ala 3 - kordused
Ala 4 - aeg
Ala 5 - aeg
Kokku kohapunktid
Koht
Andres Raudsepp
21
01:05:00
20
34.40
28.36
5
I
Siim Salin
15
00:41:00
12
36.58
43.11
15
II
Alar Lõhmus
12
00:33:00
19
02:01:47
32.65
16
III
Margus Pirk
13
01:01:00
7
44.70 (3kivi)
52.65
19
4
Vaiko Kivi
11
00:39:00
15
47.32
(3kivi)
39.13
20
5

Alade järjekord: kahe 32kg sangpommi rebimine; 18 kg ankru hoidmine sirgetel kätel; 120kg kangi lamades surumine; kivide (73, 80, 90 ja 115 kg) tõstmine alusele vahemaalt; auto vedamine tõusul ca 40 m.

Peakohtunik: Tiit Madalvee
Peasekretär: Anton Kaljula   Sekretär: Kati Vaht
Korralduskomitee liikmed: Hannes Maasel, Tõnis Saarnak
Võistluse direktor: Hergo Tasuja
Peakorraldaja: Anne-Ly Torstensson

Kolmapäev, 19. august 2015

Mölkky

Hiidlased Hanno Voole, Marti Lepisto, Peeter Romanov, Valeri Filipenko, Urmas Mikk, Meelis Potari, Virgo Kattel ja Romet Keskla osalesid nädalavahetusel Soomes Lahtis mölkky MMil, esindades Eestit.
Neljaliikmeliste tiimidena toimunud võistlusel pääses Hiiu 2 alagrupist teisena edasi. Hiiu 1 oli oma grupis kolmas ja edasi ei pääsenud.
Vahegrupi Hiiu 2 võitis. Ent 32 parema seas play-offis tuli vastu võtta kaotus. Osales tublisti üle 100 neliku.

Teisipäev, 18. august 2015

Discgolf

Eesti Discgolfi Liidu Karikasari on peale nelja võistlust lõpule jõudnud. Sarja üldvõitjad.

Avatud (MPO) divisjon
2. koht – Marek Põder, Spordiklubi Dagö DG

Naised (FPO) divisjon
2. koht – Anni Eesmaa, Spordiklubi Dagö DG

Naiste esikolmik.

Kõigi nelja etapi tulemused.

Esmaspäev, 17. august 2015

Triatlon

Rootsis, Kalmari Ironmanil, täienes tänavu juba kolmest mehest koosnenud täispika triatloni MM-ile sõitvate triatleetide nimekiri. Ihaldatud pääsme Kona saarele lunastasid Villu Vakra, Indrek Teppo ja hiidlane Rainer Kuhi, kes ajaga 9:28.57 tagas pääsme MM-ile M35-39 vanuseklassis.

Orienteerumine

Neljapäevak Nõmbas
Rajameister : Valdor Smill

PIKK Rada (1): 14 KP 6,5 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    79 Toomas Mast               HOK        00:43:39
 2.  1911 Tanel Esta                HOK        00:46:43
 3. 10087 Anti Kalle                HOK        00:48:39
 4.  3905 Jaanus Mäe                Saku Õllet 00:53:14
 5. 18827 Mart Eller                HOK        00:54:54
 6.  2305 Peedo Pihlamägi           HOK        01:01:04
 7. 19055 Märt Kesküla              KKA        01:05:44
 8. 17457 Kustu Künnapas            HOK        01:21:28
 9. 13989 Tõno Tammeveski           Muku       01:23:18
10. 23679 Dan Lukas                            01:27:40
11. 11431 Inge Talts                HOK        01:28:01
12. 23667 Marika Koppel             KK Askus   02:02:39
KESKMINE Rada (2): 10 KP 4,6 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.  9664 Mihkel Tammeveski         HOK        00:39:21
 2.  1941 Kalju Tammeveski          HOK        00:39:55
 3. 17460 Eliise Kesküla            HOK        00:40:11
 4. 10988 Märt Maripuu              HOK        00:41:57
 5.   949 Toivo Saue                HOK        00:43:18
 6.  4525 Jaan Ainelo               Ilves      00:44:36
 7. 12448 Siiri Talts               HOK        00:47:20
 8. 19125 Evert Padari              Kärdla ÜG  00:47:37
 9.  8084 Ruth Esta                 HOK        00:47:43
10. 10990 Helena Maripuu            HOK        00:48:36
11. 18831 Meeli Kesküla             KKA        00:51:09
12.   852 Raivo Leht                HOK        00:52:23
13.  3878 Liisi Reitalu                        00:53:50
14.  8688 Kairi Pisa                HOK        00:53:56
15.     0 Sven Holm                 Kuristiku  00:54:01
15.     0 Seren Köster              Dagöplast  00:54:01
17.     0 Reven Köster              Kärdla ÜG  00:54:04
18. 22258 Ülle Padari                          00:56:39
19. 22278 Jari Julge                           00:56:47
20.  7820 Karin Kallisma            HOK        00:57:10
21.   966 Juta Ainelo               Ilves      00:58:40
22.  1933 Ene Leht                  HOK        01:07:14
23.  3382 Aivar Lai                            01:07:34
24. 20514 Tiina Mõniste                        01:16:27
25.  1907 Liivi Mõniste             HOK        01:24:31
26.  8062 Enn Veevo                 MjaP Nurst 01:25:18
27. 20513 Tiina Koit                Emmaste    01:26:14
28.     0 Sander Kadak                         01:26:22
29. 18835 Maiu Toomemäe             HOK        01:35:11
29. 18836 Mari-Liis Toomemäe        HOK        01:35:11
31.  3144 Kadi Post                            01:35:14
LüHIKE Rada (3): 5 KP 1,2 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.     0 Tiit Nurmela                         00:20:49
 2. 19063 Marta Maripuu             HOK        00:23:05
 3. 10989 Elen Maripuu              MjaP Nurst 00:23:07
 4.     0 Jaagup Esta                          00:25:16
 5.     0 Joosep Esta                          00:26:22
 5.  8085 Richard Esta              Kärdla ÜG  00:26:22
 7.     0 Mia Esta                             00:26:31
 8. 18832 Herta Kesküla             HOK        00:28:14
 9. 19054 Atso Kesküla                         00:28:48
10. 19055 Märt Kesküla              KKA        00:29:11
11.     0 Miina Kesküla                        00:29:15
VALIK
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.  7869 Anne Jaakson              HOK        01:25:23 14p
 2.  1924 Heini Koppel              HOK        01:38:03 14p
 3.  2304 Arvo-Jüri Rist            HOK        01:38:24 14p
 4.   946 Anu Saue                  HOK        00:38:34 8p
 5. 23643 Rasmus Jaakson            Emmaste PK 00:41:57 8p
 6. 23666 Katri Kaar                MjaP Nurst 00:42:08 8p
 7. 23694 Kaspar Jaakson            Emmmaste P 00:42:19 8p
 8. 23642 Regina Paulus             Emmaste LA 00:42:26 8p
 9.     0 Anne Pajula                          00:50:01 8p
10. 19061 Tambet Toomemäe           Elektrilev 00:57:04 6p

Rattamaraton

Laupäeval jätkus maastikurattasari Marimetsa Kapp Vichy Hiiumaa IV rattamaratoniga.  Sarja viiendal võistlusel osales 319 ratturit, neist 39 km pikkusel põhisõidul 136 ning 22 km pikkusel lühemal distantsil 125 ratturit. Lisaks sõitsis lastesõitudel 58 väikest rattasõpra.

Tulemused


Lastesõidu protokoll.

Võrkpall

Hiiu Teed Rannavolle Karikasarja viimane etapp toimus 15.08 Kärdla rannas, kus mängisid segapaarid. Kokku oli võistlustules 6 paari üle Hiiumaa ja kaugemaltki.

Viimase etapi tulemused:
I koht: Jaana Üksik/ Tõnis Villmäe
II koht: Marek Sahtel/ Evely Kullamägi
III koht: Kati Nelis/ Mario Vool

Kuna peeti ka koondarvestust 4 etapi kohta, kus selgitati välja Hiiumaa meistrid rannavolles, olid tulemused järgmised:

NAISED
I koht: Kersti Golub
II koht: Jaana Üksik
III koht: Evely Kullamägi

MEHED
I koht: Marek Sahtel
II koht: Silver Laidro
III koht: Mario Vool

Jalgpall

Läänemaa 2015. aasta naiste jalgpallimeistrivõistlused võitis treener Kairi Korpe juhendamisel mänginud Taebla valla spordiklubi. Võistkond kuulus ka turniiri parimaks väravavahiks tunnistatud Kersti Riil.
Teine oli Taebla gümnasium, kus mängis ka Jaanika Küttim, ja kolmas Lõuna-Läänemaa JK.

Võitjanaiskond. Foto: erakogu

Hiiumaa võrkpalliturniir

Sel aastal toimus turniir 58. korda.

Naistest osales sel aastal kokku 18. võistkonda ning esikolmik oli järgmine:
1. Sparta- hiidlastest esindatud Anett Karjamaa
2. Neemeco- hiidlastest esindatud Gerli Enula, Enelin Tatar
3. Davai 16+

Lisaks naiskondi, kus hiidlased oma panused andsid:
Kramp I (hiidlastest mängis Everin Padari) saavutas 4. koha.
Sõbrad (hiidlastest mängis Jaana Timofejev) 7. koht
Võistkond Server (Liana Lemkov) saavutas 10. koha.
Nostalgia (Kati Nelis, Marge Vähter, Marina Väljas, Kaisa Orunuk, Mari-Liis Mänd) saavutas 14. koha
Loto-Triinud (Jaana Üksik, Mari Vahtra, Janet Lige, Kersti Golub, Greten Sööl ) 17. koht

Meestest osales kokku 23 võistkonda ning esikolmik oli järgmine:
1. Märjamaa
2. Davai
3. VK Tõusev

Lisaks meeskondi, kus hiidlasi mängimas leidus:
Võistkond Koi-Ott (hiidlastest Kristjan Tatar), saavutas 6. koha.
Kassari VK meeskond (Hannes Maasel, Vello Vann) said 11. koha.
Meeskond Valts (Teet Teemets, Tõnis Villmäe, Tanel Villmäe, Erki Kallas, Toomas Nurk) saavutas 13. koha
Noorhiidlastest ja nende treenerist koosnev Hiiumaa Võrkpalliklubi meeskond tuli 20. kohale (Ülari Kaibald, Marek Sahtel, Hannes Teidla, Jaan Rebel, Magnus Kallas, Gregor Kiin, Norman Ilumets, Kertjan Novek)
City Volley (Silver Laidro) tuli eelviimasele, 22. kohale.

Eriauhinnad jagunesid sel aastal järgmiselt:
Parim kohalik naismängija- Marina Väljas (Nostalgia)
Parim kohalik meesmängija- Hannes Maasel (Kassari VK)
Parimad noormängija meestest- Mario Vool (Säästvolle) ja naisjuunior Anna Simga (E&T)
Turniiri parim naismängija- Regina Rähmonen (Sparta) ja turniiri parim meesmängija Priit Puuste (Märjamaa SK)
Turniiri parim naisveteran- Olga Zaharova (Davai-Z 16+), parim meesveteran Urmas Puusepp (Valio)

Esmaspäev, 10. august 2015

Mölkky

Hiidlaste hooaja paremad tulemused.

Euroopa MV Tallinn trio
5. Hanno Voole, Urmas Berkmann , Indrek Vaho

Tallinn Open duppel
5. Hanno Voole, Valeri Filipenko

Hiiumaa MV singel
1. Hanno Voole
2. Ruudi Väärtnõu
3. David Lukas

Eesti MV singel (Kärdla)
2. Anti Kingsepp
3. Vaiko Kivi
4. Valeri Filipenko
5. Urmas Berkmann
6. Raigo Kattel
8. Hanno Voole

Kärdla Cup duppel
2. Peeter Romanov, Marti Lepisto
3. Anti Kingsepp, ?

Hiiumaa MV duppel
1. Urmas Mikk, Valeri Filipenko
2. Marti Lepisto, Peeter Romanov
3. Peeter Lüll, Ruudi Väärtnõu

Kergejõustik

Nädalavahetusel toimusid Kadrioru staadionil Eesti meistrivõistlused kergejõustikus.

Meeste kettaheide

1. Gerd Kanter 63.75
4. Priidu Niit 58.80
7. Allan Sadul 51.12

Orienteerumine

Neljapäevak Lehtmas
Rajameister : Tammo Esta

PIKK Rada (1): 14 KP 5,6 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.    79 Toomas Mast               HOK        00:58:22
 2.  1925 Tõnis Saarnak             HOK        01:00:40
 3.   949 Toivo Saue                HOK        01:03:08
 4.  1941 Kalju Tammeveski          HOK        01:19:02
 5.  8688 Kairi Pisa                HOK        01:30:42
KESKMINE Rada (2): 12 KP 3,7 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1. 10988 Märt Maripuu              HOK        00:40:25
 2. 17460 Eliise Kesküla            HOK        00:41:34
 3.  8084 Ruth Esta                 HOK        00:48:11
 4. 10990 Helena Maripuu            HOK        00:49:17
 5.   852 Raivo Leht                HOK        00:49:22
 6.  1950 Kristi Heilman            HOK        00:49:43
 7. 23667 Marika Koppel             KK Askus   00:51:03
 8. 18829 Marta Eller               HOK        00:56:36
 9.  9506 Triin Helimets            HOK        00:57:05
10.  7820 Karin Kallisma            HOK        00:57:07
11. 22278 Jari Julge                           00:57:53
12. 10989 Elen Maripuu              MjaP Nurst 00:59:28
13.  9979 Raini Raal                           01:04:45
14. 19125 Evert Padari              Kärdla ÜG  01:08:33
15. 18828 Marina Väljas             HOK        01:11:32
16. 19053 Ene Tõldsepp              HOK        01:16:51
17. 22258 Ülle Padari                          01:18:53
18.  3144 Kadi Post                            01:20:03
19. 20514 Tiina Mõniste                        01:22:02
20.  1907 Liivi Mõniste             HOK        01:22:48
LüHIKE Rada (3): 5 KP 1,4 km
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1. 18832 Herta Kesküla             HOK        00:17:04
 2.   948 Valdor Smill              HOK        00:17:17
 3.     0 Liisi Koppel              Kärdla ÜG  00:19:22
 4. 11429 Kaija Laur                Tln.  Arte 00:19:25
 5. 19063 Marta Maripuu             HOK        00:19:26
 6. 23667 Marika Koppel             KK Askus   00:19:28
 7. 18831 Meeli Kesküla             KKA        00:21:03
 8.     0 Miina Kesküla                        00:21:07
VALIK
  #    NR Nimi                      Klubi      Tulemus               
 1.  7869 Anne Jaakson              HOK        01:23:21 17p
 2.  1924 Heini Koppel              HOK        01:46:19 17p
 3.  1948 Taivo Rist                HOK        01:50:08 17p
 4. 23679 Dan Lukas                            01:40:57 14p
 5. 23666 Katri Kaar                MjaP Nurst 01:42:27 14p
 6. 18827 Mart Eller                HOK        00:58:51 13p
 7. 20513 Tiina Koit                Emmaste    01:37:04 13p
 8.  2304 Arvo-Jüri Rist            HOK        01:59:56 13p
 9. 10286 Meeli Mets                           01:28:19 12p
10.  9664 Mihkel Tammeveski         HOK        00:43:50 11p
11. 11431 Inge Talts                HOK        01:30:10 11p
12.     0 Samuel Sülla              Emmaste PK 01:03:31 10p
13. 19108 Jonatan Saarnak           Emmaste PK 01:03:50 10p
14.  8087 Kaspar Kütt                          01:04:04 10p
15. 18830 Maria Eller               HOK        00:46:06 9p
16.  8062 Enn Veevo                 MjaP Nurst 01:14:57 9p
17. 23680 Kati Nelis                           00:53:52 5p
18. 23681 Katriin Nelis                        00:54:31 5p

Kolmapäev, 5. august 2015

Kergejõustiku MV

Hiiumaa MV kergejõustikus 
04.08.2015


N 100m

 1. Anet Post 24.10.1996 13,3
 2. Annabel Pielberg 30.09.2000 13,6
 3. Kristina Joarand 04.03.2001 13,9
 4. Kelly Nurk 31.07.2001 13,9
 5. Marta Eller 07.04.2000 14,0

N 800m

 1. Marta Eller 07.04.2000 2,57,2
 2. Karin Pisa 05.05.2001 3,04,7

N Kaugushüpe

 1. Anet Post 24.10.1996 4,91
 2. Kristina Joarand 04.03.2001 4,68
 3. Kelly Nurk 31.07.2001 4,66
 4. Annabel Pielberg 30.09.2000 4,61
 5. Anna-Brita Tall 11.03.2001 4,37
 6. Marta Eller 07.04.2000 4,25

N Kõrgushüpe

 1. Anna-Brita Tall 11.03.2001 1,40
 2. Marika Koppel 1969 1,40
 3. Kristina Joarand 04.03.2001 1,35
 4. Mari Vahtra 25.01.1986 1,30
 5. Jaana Üksik 11.06.1986 1,20

N Kuulitõuge (4kg)

 1. Mari Vahtra 25.01.1986 10,85
 2. Marika Koppel 1969 8,44
 3. Jaana Üksik 11.06.1986 6,65
 4. Häli-Herta Haavapuu 06.03.1990 X

N Kettaheide (1kg)

 1. Mari Vahtra 25.01.1986 32,34
 2. Häli-Herta Haavapuu 06.03.1990 30,77
 3. Marika Koppel 1969 23,11
 4. Jaana Üksik 11.06.1986 21,37

N Odavise (600g)

 1. Mari Vahtra 25.01.1986 28,90
 2. Jaana Üksik 11.06.1986 23,38
 3. Marika Koppel 1969 21,15


M 100m

 1. Matteus Mägi 26.07.1991 11,6
 2. Marko Pruunlepp 20.03.1998 11,7
 3. Marko Lauri 27.04.1994 12,1
 4. Kert Kuusalu 10.09.1997 12,2
 5. Hergo Tasuja 20.10.1986 12,5
 6. Dan Lukas 27.01.1976 23,3
 7. Ken Pähn 18.01.1996 DQ

M 400m
MV v/a
1. Aivar Pere 28.06.1960 1,04,1

M 1500m

 1. Marko Pruunlepp 20.03.1998 5,05,0
 2. Madis Annus 27.04.1980 5,15,7
 3. Hergo Tasuja 20.10.1986 5,29,3
 4. Marko Lauri 27.04.1994 5,36,7

M Kaugushüpe

 1. Ken Pähn 18.01.1996 6,03
 2. Marko Pruunlepp 20.03.1998 5,50
 3. Hergo Tasuja 20.10.1986 5,09
 4. Dan Lukas 27.01.1976 3,76

M Kõrgushüpe

 1. Marko Lauri 27.04.1994 1,86
 2. Dan Lukas 27.01.1976 1,45
 3. Hergo Tasuja 20.10.1986 1,40

M Kuulitõuge (7kg)

 1. Ragnar Kraav 12.01.1992 12,53
 2. Edgar Liiber 27.12.1999 11,31
 3. Vaiko Kivi 30.09.1980 11,19
 4. Tõnis Lõppe 21.04.1983 9,56
 5. Dan Lukas 27.01.1976 9,55
 6. Hergo Tasuja 20.10.1986 9,49

PA (5kg) v/a
 1. Edgar Liiber 27.12.1999 14,47

MV (5kg) v/a
 1. Hannes Maasel 10.10.1951 10,45
 2. Aivar Pere 28.06.1960 9,91

M Kettaheide (2kg)
 1. Ragnar Kraav 12.01.1992 41,32
 2. Dan Lukas 27.01.1976 28,73
 3. Kaljo Pihlamets 16.05.1972 28,46
 4. Vaiko Kivi 30.09.1980 28,32

MV (1kg) v/a
1. Hannes Maasel 10.10.1951 29,86

M Odavise (800g)

 1. Vaiko Kivi 30.09.1980 41,58
 2. Mario Degtjov 28.03.1985 41,28
 3. Edgar Liiber 27.12.1999 39,90
 4. Tõnis Tikka 03.05.1982 39,11
 5. Dan Lukas 27.01.1976 37,78
 6. Timo Vares 23.08.1996 35,17
 7. Tõnis Lõppe 21.04.1983 34,32
 8. Hergo Tasuja 20.10.1986 31,94
 9. Kert Kuusalu 10.09.1997 30,02
 10. Taavet Tikk 10.07.1988 27,17

MV (600g) v/a
1. Aivar Pere 28.06.1960 26,15


Peakohtunik: Toivo Pruul