esmaspäev, 10. märts 2014

Rattasõit

Hiiumaa noored jalgratturid olid Eesti Meistrivõistlustel edukad.

Esimesel märtsil Elvas Tartumaa Spordikeskuses toimunud jalgrattasõidu talikrossi Eesti meistrivõistlustel jagati välja käesoleva aasta esimesed Eesti MV medalid.
Talvised MV on kahe etapilised 1. etapil (22.02) toimus jooksukross, kus said osaleda kõik soovijad. Teisel etapil (01.03) toimus jalgrattakross, kus peetakse Eesti meistrivõistluste arvestust ja osaleda saavad ainult litsentsiga jalgratturid.
Hiidlastest olid esimesel etapil väljas õde-venda Indra ja Karmo Kutser. Teisel etapil liitus nendega Robin Pruul.
1. etapil läbisid nii N14 tüdrukud, kui M14 poisid kaks jooksuringi kogupikkusega 2km. Indra Kutser jäi alla vaid Viljandi Rattaklubi neiule Ilona Tasasele ja lõpetas II kohaga. Karmol tuli tunnistada  Tallinna Kalevi Jalgrattakooli kasvandiku Markus Pajuri paremust ning tema lõpetas 31 startinu seas samuti II kohaga.
2. etapil tuli läbida kaks 2,6-kilomeetrist rattasõiduringi. Esimesed meistrivõistluste medalid jagati välja tüdrukutele, kellest N14 sõidu parim oli Indra Kutser (klubi: KMO). Kokku osales 12 tüdrukut.
14-aastased noormehed läbisid samuti kaks 2,6-kilomeetrist ringi ning võidu 45 võistleja hulgas saavutas Karmo Kutser (KMO). Pea 40-sekundilise kaotusega järgnes Kutserile Markus Pajur (KJK), kellest omakorda 4 sekundit hiljem lõpetas Robin Pruul (klubi: JTR).
M14 autasustamine. Foto: Andres Kutser

Karmo osales esmakordselt talvistel meistrivõistlustel 2013. aastal. Siis sõitis ta jäiselt libedal ja ohtrate kukkumistega rajal välja pronksmedali. Sellel aastal jõudis siis esmakordselt Eesti meistritiitlini.
Kokku tõid noored ratturid kodusaarele 5 medalit. Lisaks rattakrossi medalitele riputati Indra ja Karmo kaela ka kuldsed medalid kahe võistluse kokkuvõttes.

Rattaspordi võistlushooaeg saab õige hoo sisse märtsis. Siis alustavad erinevad sarjad: Samsung Cup, Team Rattapood Cup, maanteesõitudena kriteeriumi ja ühisstardiga võidusõidud ehk kokku ligemale 30 võistlust.