laupäev, 8. märts 2014

Veloergomeeter

Kohvikutepäeva üks osaline, kohvik Kärdla Dünamo, võttis Hiiumaa noored ja nende tervise oma südameasjaks.
Mullu suvel, 3. augustil, toimunud Kärdla kohvikutepäeval otsustas kohvik Kärdla Dünamo valmistada meene, mille müügitulust ja heategevusliku kohviku tulust saaks soetada Hiiumaa noorsportlaste terviseuuringuteks meditsiinilise veloergomeetri.
Igal aastal viiakse läbi Hiiumaa noorsportlaste terviseuuringud, mille teostamiseks ei sobi tavapärased jõusaalide masinad. Varem on Hiiumaa spordiliit sobivat veloergomeetrit terviseuuringute tarbeks laenutanud, sest kohapeal vastav seade puudus.
Hiiumaa noored ja nende tervis on kohvik Kärdla Dünamo toimkonnale oluline ja seepärast otsustasimegi meditsiinilise veloergomeetri soetamise enda südameasjaks võtta.
Spetsiaalselt Kärdla kohvikutepäevaks disainitud klaasist magnetitele, mille autoriks klaasikuntsnik Anne-Liis Leht, jäädvustas oma autogrammi Hiiumaa au ja uhkus, olümpiahõbe ja nüüdseks kahekordne maailmameister Heiki Nabi.
Suvisest Kärdla kohvikutepäevast on juba pool aastat möödas. Oleme kokkuvõtetega ühele poole jõudnud ja on aeg avaldada numbrid. Meie kohvikus registreeris end 1058 inimest. See tähendab, et nemad panid oma nimed paberile kirja. Tegelikult oli külastajaid muidugi palju rohkem. Meeneid müüsime 153 tükki. Täpsed kohvikus müüdud võileibade ja koogikeste numbrid puuduvad, sest eks päeva jooksul tuli neid ju juurde teha ja neid sai ka ise söödud, aga olulisem kui need numbrid on see, et kogu tulu kõigilt kohviku müügiartiklitelt läks samuti heategevuseks. Nagu lubatud – annetasime nii meenete kui kohviku käivelt teenitud tulu koos isiklike “ümmardavate panustega” ehk kokku 1500 eurot Hiiumaa spordiliidule meditsiinilise veloergomeetri ostmiseks.
Tšeki üleandmine. Vasakult Liis Kaibald, Anton Kaljula, Anne-Liis Leht. Foto: erakogu

Nüüdseks on Hiiumaa spordiliit meie annetusele lisanud 202,80 eurot ning sobiva meditsiinilise veloergomeetri ka juba soetanud.
Märtsi lõpus tulevad spordiarstid Hiiumaale noorsportlaste terviseuuringuid läbi viima. Teadmiseks kõigile treeneritele ja spordihuvilistele: 9–19aastastele noortele on spordimeditsiiniline terviseuuring tasuta. Vajalik on eelnev registreerimine Hiiumaa spordiliidu kaudu, kontaktisik Anton Kaljula.
Suured tänud kõigile, kes 3. augustil 2013 külastasid kohvikut Kärdla Dünamo ja andsid oma panuse veloergomeetri ostmiseks! Samuti suur kummardus kõigile abilistele ja taustajõududele, tänu kellele meie kohvik teoks sai.
Kärdla Dünamo kollektiiv on väga tänulik Kärdla kohvikutepäeva korraldajatele võimaluse eest sellisel suurepärasel üritusel osaleda. Meile on jäänud ainult ja ainult head mälestused sellest päevast.

Kohviku Kärdla Dünamo toimkond

Lugu ilmus 04.03.2014 Hiiu Lehes

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar