reede, 20. mai 2016

Kergejõustik

Kärdla ühisgümnaasiumi (ÜG) õpilased osalesid 11. mail Rakveres Eesti koolispordi liidu II liiga kergejõustikuvõistlustel. Teeniti seitse üksikala võitu ning kokkuvõttes teine koht, vahendab Hiiu Leht.
Säravamad tulemused tegid Joel Hiis ja Marcus Mäll 6.-7. klassi poiste arvestuses. Treener Toivo Pruul tõi eriliselt esile nende kaksikvõidu 60 meetri jooksus, kus Hiis sai ajaks 7,50 ja Mäll 7,53.
800 meetri jooksu võitis Hiis ajaga 2.25,16 ning kaugushüppe Mäll tulemusega 5,29.
Suurepärase tulemuse tegi ka 8.-9. klassi arvestuses võistelnud Edgar Liiber, kes saatis viiekilose kuuli 16,09 meetri kaugusele ehk edestas teisi rohkem kui kolme meetriga!
Liiber oli samas kõrgushüppes neljas tulemusega 1,60. Poistest jõudis esikuuikusse veel Kevin Koit, kes vanemate poiste kaugushüppes 5,10 meetriga kuues oligi.
Ka 8.-9. klassi tüdrukute kuulitõuke esikoht kuulus Kärdlale, selle teenis Ann-Ly Kibuspuu, kes kolmekilost kuuli tõukas 10,68 meetrit.
Kaugushüppes võidutses samas vanuseklassis Kelly Nurk tulemusega 5,03 ja kolmas oli Kristina Joarand 4,56-ga. Kaks hiidlast mahtus poodiumile veel kõrgushüppes, kus Kristina Joarand oli 1,50-ga teine ja Anna-Brita Tall 1,45-ga kolmas. Aga ka 100 meetri jooksus, kus ajad 13,46 ning 13,73 andsid vastavalt Annabel Pielbergile ja Kelly Nurgale teise-kolmanda koha.
Esimese kuue sekka jooksid end ka Marta Eller ning Annabel Pielberg 800 meetri distantsil, kus ajad 2.49,15 ja 2.52,65 andsid viienda-kuuenda koha.
Võistlusprogrammis oli ka võistkondlik jooksuala ehk väike-rootsi teatejooks. See on distants, kus esimene vahetus läbib 100, teine 200, kolmas 300 ja neljas 400 meetrit. Treener Pruul ütles võistlusele tagasi vaadates, et erilist rõõmu tunti just teatejooksu võidu üle.
Kärdla kvartett Kelly Nurk, Marcus Mäll, Annabel Pielberg, Joel Hiis sai ajaks 2.17,06 ja tasuks esikoha.

Kokkuvõttes oli parim Elva gümnaasium, kogudes 732 kohapunkti. Kärdla ühisgümnaasium oli teine 727 punktiga. Kolmas Türi põhikool 678 punktiga. Ehk väga vähe jäi üldvõidust puudu, samas annavad teenitud seitse esikohta põhjuse võistlus igati kordaläinuks lugeda.