teisipäev, 13. september 2016

Orienteerumise pika raja EMV

Laupäeval viidi Ootsipalus läbi Eesti meistrivõistlused orienteerumise pikal rajal. Hiiumaa orienteerujate klubi oli väljas 11 sportlasega, kelle saagiks jäi kaks medalit.
Edukaimalt esines vana­meister Toivo Saue, kes oli M65 klassis teine. Aja 1.35.52 juures kogunes võitjale kaotust 5 sekundit vähem kui 3 minutit.
M35 klassis saavutas Mati Mägi pronksmedali. Sealjuures jäi teda hõbemedalist lahutama vaid 6 sekundit, mis lõppaja 2.22.06 juures on suhteliselt väike vahe.
Noortest teenisid Eliise Kesküla, Siiri Talts ja Triin Helimets N16 klassis vastavalt kuuenda, seitsmenda ja kümnenda koha. Kustu Künnapas oli sama vanade noormeeste konkurentsis viies.
Nende treener Anu Saue oli N65 klassis kaheksas ja orienteerumisklubi KAPE esindaja Merike Vanjuk võitis võimsalt N35 klassi, olles ajaga 1.36 järgnevatest ees üle 16 minuti.