laupäev, 26. jaanuar 2013

Meistritiitel suusaorienteerumises

Sel nädalavahetusel toimusid Pannjärvel Eesti meistrivõistlused suusaorienteerumise sprindidistantsil. Osalesid ka Hiiumaa Orienteerujate Klubi liikmed.
M65 klassis krooniti Eesti meistriks Toivo Saue, kes 1580m ja 7 kontrollpunktiga raja läbis ajaga 11.26, millega edestas järgmiseid rohkem kui viie minutiga.
N55 klassis oli Anu Saue 5. Sama raja läbimiseks kulus 24.27, poodiumikoht jäi viie minuti ja ühe sekundi kaugusele.
M45 klassis oli 2480m ja 9 KP rajal Toomas Mast 10. Ajaks 21.12, võitja Martti Parve kulutas 13.56.
Helen Mast võttis vale KP ning tema tulemus tühistati.

Pühapäeval peeti tavaraja võistlus. Toivo Saue teenis M65 klassis oma teise meistrikulla, läbides 5310m ja 13 KP raja ajaga 35.25, mis andis järgmiste ees enam kui 20 min edu.
Helen Mast
saavutas N45 klassis pronksmedali., läbides sama raja 43.05-ga. Võitis Piret Niglas, kelle ajaks märgiti 38.54.

Anu Saue läbis 4750m ja 12 KP raja ajaga 01:01.26, mis oli paremusjärjestuses kolmas resultaat. Toomas Mast 8940m ja 21 KP raja ajaga 57.53 ja see oli neljas tulemus. Ent kuna M18, M45, N14 ja N55 klassi tavaraja võistlus tühistati ühe kontrollpunkti ebatäpse paigutuse tõttu maastikul, siis medalid jagatakse välja tuleval pühapäeval Valgjärve valla auhinnavõistluste raames.