pühapäev, 24. veebruar 2013

Hiiumaa maraton

Vabariigi sünnipäeva nädalavahetus oli kohe eriliselt sportlik, sest lisaks rallimeestele-naistele võtsid üksteiselt mõõtu ka suusatajad. Korraldati esimene Hiiumaa suusamaraton.

Tänu vendadele Remmelgutele olid poodiumil "kohalikud poisid" ülekaalus ja võit jäi Hiiumaale. 28 km pikkuse suusamaratoni võitis üks nooremaid (sünniaastaga 1989) pikale distantsile startinuid Martin Remmelg ajaga 1:17:01. Teiseks jäi sel aastal juba Palivere ning Saaremaa maratoni võitnud Rauno Pikkor tulemusega 1:18:31. Kolmas oli võitjast viis aastat vanem vend Alari Remmelg ajaga 1:21:38. Protokolli sai aja 44 meest.

Naiste arvestuses jäid medalid saarele. Võidu noppis Anneli Ilumets ajaga 1:37:33, üldkokkuvõttes oli ta 20. Teine oli tema kolleeg Kärdla Ühisgümnaasiumist, Ülle Paasoja tulemusega 1:41:58. Kolmanda poodiumiaste hõivas Elina Rant ajaga 1:48:36. Lõpetas 6 naist.

Meesveteranid läbisid samuti 28 km. Poodiumile kerkisid külalised mandrilt. Võitis Tarmo Mändla ajaga 1:21:56. Teine oli Avo Kirsipuu tulemusega 1:28:03 ja kolmas Arvo Raja ajaga 1:29:58. Lõpetas 16 meesveterani.

Naisveteranid läbisid 14 km. Võidu viis pealinna Piia Jaakso tulemusega 1:02:13, ent medaleid jagus ka hiidlastele. Teine oli Ene Leht ajaga 1:29:46ja kolmas Ellen Petjärv ajaga 1:39:20. Distantsi läbis 6 naist.

Kuni 17-aastased noored läbisid 7 km ringi. Nii noormeeste kui neidude seas olid kiireimad saarlased. Karl Jakob Toplaan võitis ajaga 23:33 ja tema õde Maarja Toplaan ajaga 30:15. Startis neli noormeest ja kolm neidu.

Sünniaastaga 2000-2002 noored läbisid 4 km. Kiireim tüdruk, kes muuseas tegi ka poistele tuule alla!, oli Marta Eller ajaga 21:30. Poistest läbis distantsi kiireimini Kustu Künnapas ajaga 23:26. Võistles viis tüdrukut ja kaks poissi.

Kuni 10-aastased sõitsid 2 km võistlusmaa. Taaskord tuli poistel vastassoo paremust tunnistada. Kiireim oli Kerly Kallas ajaga 08:28, poistest võitis Andro Suuster ajaga 12:27. Rajal oli 7 tüdrukut ja kaks poissi.

Lisaks käis suusatamas 48 rahvasõidus osalenut, kellele aega ei võetud. Kõige pisemaid ehk tillusõidus osalejaid oli 8.

Hiiumaa I suusamaratoni viis läbi MTÜ Hiiumaa maraton.