esmaspäev, 9. september 2013

Hiidlannadele kaks kulda-hõbedat

Eesti tänavused meistrid orienteerumise öisel rajal selgitati Kanepi lähedal Lajavangul.

Naiste 6,3 km pikkusel rajal läks ülekaalukas võit Merike Vanjukile (OK Kape) ajaga 56.07. Hõbemedali pälvis endine laskesuusataja Eveli Saue (OK Ilves) ajaga 1:02.00

Juba järgmisel päeval starditi Eesti meistrivõistluste sprindirajale. Sprindirajad kulgesid Otepää linnas, Apteekrimetsas ja Tehvandi staadioni ümbruses. Naiste 2,7 km rajal täiendas Eveli Saue oma põhiklassi orienteerumismedalite kollektsiooni võites tavaraja pronksi ja öise raja hõbeda kõrvale nüüd kulla. Ülekaalukaks võiduajaks oli 17.26. Öiseks meistriks tulnud Merike Vanjuk sai hõbeda ajaga 18.31.

Ent medalisaaks sellega ei piirdunud. Toivo Saue teenis nii öösel kui sprindis hõbemedali M65 klassis, Anu Saue sprindis kulla N60 klassis. Ja pikal rajal võitis Toomas Mast hõbeda M45 klassis.