teisipäev, 16. august 2016

Heiki Nabi OM-il viies

Heiki Nabi teenis Rio olümpial maadluse raskekaalus viienda koha.

Hiidlane kaotas avaringis Mijain Lopez Nunezile, kellele ta mäletatavasti jäi alla ka Londoni olümpiafinaalis. Kuna aga kuubalane jõudis finaali, sai Nabi jätkata lohutusringis. Lohutusringi avamatšis võttis Nabi 3:0 võidu rootslase Johan Eureni üle.
Olümpiavõitjaks tuligi ja seda juba kolmandat korda järjest Lopez Nunez, kes oli finaalis 6:0 parem türklasest Riza Kayaalpist.

Nabi pidi aga pronksimatšis tunnistama kahekordse juunioride maailmameistri, venelase Sergei Semjonovi paremust. Esimese kolme minuti järel oli seis 0:0, kuid järgmisel perioodil teenis Semjonov aktiivsuse eest punkti ning Nabi pidi minema parterisse ja venelane tegi viie punkti väärilise heite, võites seega kogu pronksimatši 6:0.