laupäev, 13. august 2016

Orienteerumise MM veteranidele

Veteranide maailmameistrivõistlused orienteerumises kestavad 5.–14. augustini Eestis, vahendab Eda Tärk Hiiu Lehes.
Osavõtjaid on 3500 ja 44 riigist, kaugemad tulijad Uus-Meremaalt, Austraaliast, Brasiiliast ja Costa Ricalt. Suurim esindus on meie põhjanaabritel soomlastel – 884 võistlejat. Võistlusklassid on vanusegruppidele alates 35aastastest naistest-meestest kuni 95aastaseni. Kõige rohkem on osavõtjaid M65 vanuseklassis – 378. M90 vanuseklassis võistlevaid veterane on kaheksa, N90 kaks ja üks N95 klassis.

Hiiumaa orienteerujate klubi (HOK) liikmeid oli avapäeval võistlusrajal seitse. A-finaali jõudis meie omadest parimana Toivo Saue M65 vanuseklassis seitsmenda kohaga, Mati Mägi M35 klassis, kes oli oma eeljooksus 13. ja Anu Saue oli N65 klassis oma eeljooksus 24.
Võimsalt jooksis OK Kape liige Merike Vanjuk , kes saavutas N40 klassis esikoha. Hiiumaa juurtega Tiit Tatter (OK TON) oli M65 klassis kolmas. Hiiumaa orienteerumise nn isa Heino Mardiste (OK Kape) saavutas M80 klassis seitsmenda koha.
Järgmisel päeval toimus sprindivõistluse finaal Tallinnas Vabaduse väljakul.
Finaalis oli meie omadest parim Mati Mägi, kes saavutas ülitihedas konkurentsis 21. koha. Toivo Saue oli 24., Anu Saue 66., Merike Vanjuk 11., Heino Mardiste saavutas kaheksanda ja Tiit Tatter 32. koha.