laupäev, 21. juuni 2014

Jooksmine

Eesti ainsa ebastandardsete takistustega jooksuvõistluse – Kõva Mehe Jooksu – võitsid Sander Vaher ja Annika Rihma. Vaher kulutas kümnekilomeetrise distantsi läbimiseks 46.39,4.

Kaitseväge esindanud Steven Linkov oli 9., kulutades raja läbimiseks 50.33,1. Pilte Linkovist ja võistlusrajast.

Kokku lõpetas Kõva Mehe Jooksu 454 jooksjat, neist viimased lõpetajad kulutasid kümnekilomeetrise võistluse läbimiseks enam kui kaks tundi.  Kõva Mehe Jooksu osavõtjate arv on järgimas mujal maailmas toimuvate sarnaste jooksuvõistluste populaarsuse kasvu – mullu lõpetas sama võistluse veel 327 jooksjat ehk ligi kolmandiku võrra vähem.  Ka mujal maailmas on sarnased, ebastandardsemaid elamusi pakkuvad jooksuvõistlused väga kiiresti osavõtjate arvu kasvatanud ning on kõige kiiremini kasvavaks jooksuvõistluste tüübiks üldse.