kolmapäev, 11. juuni 2014

Rogain

Põlvamaal Oraval toimunud 24 tunni võistkondliku valikorienteerumise ehk rogaini Euroopa meistrivõistlustel jäi Eestisse kaksikvõit. Toivo Saue omas klassis Euroopa meister!

Ideaalsetes oludes toimunud jõukatsumuses said kahekordsete rogaini maailmameistrite vendade Eensaarte ees magusa revanši Timmo Tammemäe ja Rait Pallo (võistkond ACE Salomon), kes suutsid ainsatena läbida kõik maastikul olnud 98 kontrollpunkti, kulutades selleks 23 tundi ja 7 minutit.
Linnulennuliselt oli võitjate läbitud raja pikkus 142,2 kilomeetrit ning punktide väärtussumma 358.

Eestlased võitsid kodustelt Euroopa meistrivõistlustelt kokku 15 medalit. Üle 65a segavõistkondade seas teenisid esikoha Tiiu Kaasik ja Toivo Saue. Hiiumaa mehe kaaslane oli Tõraverest, koos läbiti 59 kontrollpunkti ja linnulennuliselt 80 km.

Terve ööpäev kestnud medaliheitluses osales 305 võistkonda ligi 650 orienteerujaga 16 erinevast riigist. Eesti võistkondade võidetud 15 medalile järgnesid Venemaa 11, Läti 9 ja Ukraina 5 medaliga.