teisipäev, 25. juuni 2013

Emmaste on jalgpallivald

Tugevaim jalgpallikants Hiiumaal on Emmaste vald, see sai selgeks jaanipühade eel läbi viidud meistrivõistluste raames.

Naiste turniiril osales neli tiimi, kes esmalt mängisid omavahel alagrupiturniiril läbi.

III

Poolfinaalides kohtusid I ja IV ehk Valgu ja Torpeedo United ning II ja III ehk Askus ja Naiskodukaitse (NKK).
Esimeses mängus leidis aset suur üllatus, kui Torpeedo, kes alagrupis 0:9 kaotas, kohtumist juhtima asus. Olgu ette öeldud, et see oli ainus värav, mis Valgu võrku sel päeval üldse löödi. Kohtumine lõppes 5:1. Teises poolfinaalis jäi NKK peale 3:0.

Kolmanda koha mäng kulges tasavägiselt ja poolaeg lõppes 0:0, ent teisel poolajal suutis Askus korraks lisaenergiat leida ja lõi vähem kui kahe minutiga kaks väravat. See lõi Tubala ja Emmaste rahvaliiga naiskondadel baseeruva Torpeedo Unitedi rivist välja. Ja kuigi nad andsid parima, et taas viigini jõuda, lõi hoopis Askus värava ja võitis 3:0.

Finaal möödus Valgu dikteerimisel ja seisuga 4:0 lõppenud mängu järel krooniti maakonna meistriks Jaanika Küttim, Ragne Lubjak, Jaana Üksik, Marylin Tuul, Kersti Riil, Maris Sepp, Maris Tarning, Kristi Linkov, Kateriin Pani.
Valgu võidukas naiskond. Foto: Argo Nurs

Teise koha sai NKK, kelle eest käisid platsil Marge Vähter, Miina Kallas, Jane Sinijärv, Anu Saue, Lotta Kaups, Moonika Raudsepp, Maarika Matt, Kati Nelis, Kädu Aasma, Küllike Tammeveski.

Pronksmedalid teenisid Askuse värvides mänginud Marika Koppel, Anneli Ilumets, Kirsti Kerves, Sirje Juurikas, Triinu koppel, Külli Fredemann, Ulvi sedrik, Ülle Paasoja.

IV koht kuulus Torpeedo Unitedi naiskonnale ehk Mare Rebel, Maris Rõmmel, Aita Tasuja, Merlyn Valberg, Janne Nurk, Evely Kullamägi, Marleen Breemet, Maret Pukspuu, Harriet Sammal, Pirgit Sirel, Anni Rebel.

Kolm suurimat skooritegijat olid Jaana Üksik 7 ja Miina Kallas ning Maris Tarning 6 tabamusega.

Entusiastlikum mängija - Anu Saue

Meeste turniiril, mis lõppes tõeliselt närvekõditava etendusega, osales 10 tiimi, kes jaotati kahte alagruppi, kust neli paremat pääses kohamängudele.

V

Veerandfinaalides läksid vastamisi A-grupi 1 ja B-grupi 4, A-grupi 2 ja B-grupi 3 ning vastupidi.

Esimeses mängus läks A-grupi võitja Emmaste madalik kohtumist 2:0 juhtima, ent Onu Heino ei andnud alla. See visadus kandis vilja ja nii löödigi ainus värav Gustav Kotkase valvatavasse võrku just selles kohtumises. Seisuga 2:1 mäng ka lõppes.
Teine veerandfinaal, kus kohtusid B-grupis 3 võitu saanud Kõrgessaare peielised ja A-grupi kolmas Viskoosa SK, pakkus üllatuse. Nooremad olid mängus motiveeritumad ja suutsid peielised normaalajal nulli peal hoida. Paljuski kohalikul saalihokitiimil baseeruv Viskoosa SK oli penaltiseerias kindlam ja marssis 3:1 võiduga poolfinaali.
Kolmas mäng Hiid ja Kärdla LM 96 vahel kulges mõlemapoolsete võimalustega ning võitluslikus rütmis. Tulemuse otsustas Teet Kaasik minut enne lõppu, lüües 1:0 võiduvärava.
Viimane veerandfinaal oli ainsana ühepoolne ning B-grupi võitja Hiiu Kalur võttis Valgu vastu 4:0 võidu.

Poolfinaalides said kokku alagruppides juba korra mänginud meeskonnad. Emmaste madaliku ja Viskoosa SK mäng möödus esimese poole tugeva surve all, kus juba poolajaks oli 4:0 eduga mängu saatus otsutatud. Teisel poolajal lisati veel üks ja tulemusega 5:0 sammuti finaali.
Kui alagrupis olid Hiiu Kalur ja Kärdla LM 96 väravateta viiki mänginud, siis poolfinaaliks Kaluri rütm veidi rauges. Nooremad mehed olid aga jätkuvalt energilised ja läksid mängu kahel korral juhtima. Sellest piisas 2:1 võiduks ja finaalipääsmeks.

Kohamängud.
7. – 8. koha mängus sai Onu Heino Valgu vastu loobumisvõidu.
5. – 6. koha mäng oli sõbralik ning rahulik, kuna suurt võita-kaotada polnud kummalgi, turniirile tuldi ikka suuremate ootustega.  Hiid võttis seisuga 1:0 Kõrgessaare peieliste vastu võidu.
3. – 4. koha mängus kohtusid veidi üllatuslikult nii kaugele jõudnud Viskoosa SK ja püha viha finaalist välja jäämise pärast täis Hiiu Kalur. Viimased võtsid end pronksimänguks kokku ning jõu ja kogemustega tüürisid päeva 4:1 võidu lõppsadamasse, kus ootas viimane poodiumiaste.
Finaal  Emmaste madaliku ja Kärdla LM 96 vahel möödus Emmaste kerge surve all, sealjuures päästis Kärdla kollkipper Evert Mittal paaril korral oma satsi kõige hullemast. Seisuga 0:0 normaalaeg ka lõppes. Järgnesid penaltid.
Emmaste ja Andreas Peetre, kindlalt sees. Karl Johan Kastein vastas samaga. Ent siis tabas Raul Johanson latti ja Kärdlal oli eelis. Ent Teet Kaasiku penalti tõrjus Gustav Kotkas. Janno Johanson läks kogu jõuga palli võrku lööma, ent Mittal jäi nahkkera teele ette. Kärdlat lahutas tiitlist üks tabamus. Lööma läks kapten Sander Laur. Ent ka tema ei suutnud Kotkast üle mängida. Kui nüüd Hendri Tärnu tabas, oli näha, et Kärdla poisid on löödud ja jalg värises. Siiski tegi Timo Vares korraliku löögi. Aga sellest polnud abi, sest imelise hüppega peatas Kotkas ka selle palli enne väravavõrku.
Otsustav kolmas järjestikune tõrje. Foto: Argo Nurs

Tulemuseks Emmaste 2:1 võit. Hiiumaa meistriks krooniti Janno Johanson, Raul Johanson, Gustav Kotkas, Hendri Tärnu, Artur Minajev, Hergo Tasuja, Meelis Nurmsaar, Andreas Peetre,Egon Tintse, Marko Pruunlepp, Tõnis Saarnak.

Emmaste madalik. Foto: Kristi Linkov

Teine koht kuulus Kärdla LM 96-le, kus pallisid Sander Laur, Aivo Jõeleht, Steven Saarnak, Gustav Juurikas, Karl Johan Kastein, Lauri Tõkke, Heimar Havik, Evert Mittal, Teet Kaasik, Timo Vares.

Pronksmedali teenis Hiiu Kalur ehk Kaupo Valting, Georg Linkov, Kaljo Pihlamets, Argo Vasar, Hindrek Luup, Andro Hirvelaan, Jan Ignahhin, Kristjan Linkov, Steven Linkov, Janek Maar, Martti Pukk, Taavi Lõhmus.

4. Viskoosa SK – Mart Niidas, Helmur Rajang, Alex Kark, Ken Pähn, Tarvo Kivisilla, Rando Võsamaa, Heikki Pukk, Danver Mets, Karl Joosep Volmerson, Miko Malk

5. Hiid – Imre Riik, Lauri Vaher, Eerik Erk, Guido Kutser, Martin Püssim, Mario Degtjov, Alari Tõnissoo, Jaan Tähiste, Mihkel Selks, Arli Salm, Mart Vain, Tõnis Kaukvere

6. Kõrgessaare peielised – Andres Tammeveski, Fredi Volens, Marek Kuum, Meelis Tursk, Marko Opikov, Raiko Opikov, Marko Tammeveski, Meelis Ruus, Raigo Koit, Teet Kivisilla, Argo Mõtt, Erki Prakman

7. Onu Heino – Mart Remmelkoor, Joonas Juurikas, Risto Merimaa, Artur Luik, Kasper Elissaar, Marko Lauri, Jürgen Puuri, Priidu Koppel, Tarvi Jürimaa, Allan Heinsoo, Erik Elissaar, Jari Julge, Jürgen Pielberg, Toomas Tatar

8. Valgu – Siim Sau, Jüri Küttim, Villu Tuulik, Rando Küttim, Ragnar Kraav, Romet Saar, Rainer Kiibus, Ken Poola, Raido Küttim, Erki Saar

9.-10. FC Raba – Janno Valtu, Tenno Tüll, Janar Aug, Rainer Holsmer, Aidan Veevo, Oskar Tikka, Krismo Kokla, Martin Tuul, Raido Saarna, Meelis Mikk, Magnus Tamm

9.-10. FC Tarapoisid – Sander Süld, Jako Rüütelmaa, Kaarel Kaing, Andrus Põder, Urmet Maivel, Janar Köster, Kaius Liinjärv

Teistest edukamad väravakütid olid Martti Pukk 13 ja Hendri Tärnu 10 tabamusega.

Parim väravakütt - Martti Pukk
Parim kaitsetöö - Steven Linkov
Parim väravavaht - Gustav Kotkas
MVP - Marko Lauri
Entusiastlikum mängija - Hendri Tärnu

Meistrivõistlused korraldas ja viis läbi MTÜ Hiiumaa Jalgpall. Täpsed protokollid nende kodulehel.