neljapäev, 28. jaanuar 2016

Laskesuusatamine

Rumeenias Cheile Gradisteis toimuvatel noorte ja juunioride laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel sai Anneliis Viilukas reedel noorte 6 km sprindis 21. koha.
Esimese stardinumbri alt lähte saanud Viilukas eksis tiirudes kahel lasul ning kaotas finišis võitjaks tulnud norralannale Karoline Erdalile 1.46,3, vahendab ERR Sport.
Jälitussõidus parandas ta tulemust veel koha võrra. Sprindi tulemuste põhjal 21. positsioonilt rajale pääsenud Viilukas eksis tulejoonel kuuel korral ja jõudis finišisse 20. kohal, võitnud kasahh Arina Pantovast hiljem 4.05,1.

Anneliis Viilukas. Foto: Inguna Epner Õun/Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

Avaalal, 10 km tavadistantsil sai Viilukas 40. koha.
Kolmes esimeses tiirus eksis ta kahel korral ehk kokku kuuel korral, viimases tiirus sooritas neiu ühe möödalasu. Kaotust võitnud sakslannale Marina Sauterile (2 möödalasku) kogunes 5.25,5. Võistluse lõpetas 90 sportlast, puhta sõiduajaga olnuks Viilukas 23.