pühapäev, 19. mai 2013

Kassari jooksu võitis Õunapuu

Laupäeval rõõmustas jooksusõpru 28. Kassari jooks. Erineva distantsi läbis kokku 79 inimest.

Põhidistantsi ehk 20,6 km jooksu võitis Erko Õunapuu. Mees tegi võistlusest soolojooksu, asudes kohe stardist juhtima. Kui ta ajaga 1:31.08 lõpetas, oli lähim jälitaja rohkem kui 2 km kaugusel finišist.

Õunapuu ainsaks seltsilist jooksurajal oli saateauto. (Foto: Urmas Lauri)

Teise koha teenis Hergo Tasuja ajaga 1:44.26 ja kolmas oli 1:53.29-ga Einar Järve.

Naistest oli kiireim ajaga 1:50.47 Marina Järve. Kuus sekundit vähem kui seitsme minutiga kaotas talle Anne-Liis Leht. Kolmas koht läks jagamisele, sest võrdselt 2:04.14-ga läbisid jooksuringi Helen Tikka ja Maarja Pertel.

Tulemused Hiiuelu.ee lehelt:

3,8 km jooksus oli kuni 13aastastest tüdrukuist kiireim Karin Pisa. Järgnesid Maria Jõpiselg ja Katariina Koor.

Kuni 13aastastest poistest võitis Kasper Pisa Sven Aigar Tammeveski ja Henro Orava ees.

Kuni 16aastastest tüdrukutest oli kiireim Kerly Klee, järgnesid Kätlin Tammeveski ja Gertrud Kannel.

Poistest kuulutati võitjaks Raigo Jõeleht.

17-34aastaste naiste jooksu võitis Jaana Üksik Kristin Dieneri ees.

17-39aastastest meestest võitis Oskar Tikka Keiro Orava ja Joonas Väärtnõu ees.

Naisveteranidest (üle 35aastasee) tuli esikohale Ruta Tammeveski, teine oli Regina Jõeleht, kolmas Triinu Schneider.

Meesveteranidest (üle 40aastased) lõpetas esimesena Aivar Jõeleht, teiseks tuli Reijo Viinonen, kolmas oli Udo Lelumees.

Kuni 13aastaste tüdrukute 8,2 kilomeetri pikkuse jooksu võitis Roberta Mikk, samavanade poiste arvestuses kuulutati võitjaks Mihkel Tammeveski.

Kuni 16aastastest poistest anti esikoht Ott Koorile.

17-39 aastastest meestest võitis Kaarel Barinov, teine oli Margus Pirk.

Meesveteranide klassis edestas Andrus Rüütelmaa Kalju Tammeveskit.

Lastejooksud.

Kuni 3aastased lapsed võistlesid 50 meetri jooksus. Tüdrukuist oli väledaim Teresa Teras, järgnesid Tebora Teras ja Liisa-Marie Trauser. Poistest võitis Oskar Lips, teine oli Ramon Magero, kolmas Aleksander Rool.

4-5aastased lapsed jooksid 200 meetrit. Tüdrukuist sai esikoha Daniela Magero, teine oli Carmen Hüüdma. Poistest võitis Kermo Põtter, teine oli Gregor Leht, kolmas Erik Vahe.

6-7aastased jooksid pool kilomeetrit. Tüdrukuist kuulutati võitjaks Sandra Liisa Leigri. Poistest tuli esimeseks Kevin Põtter, teine oli Andreas Kotter, kolmas Meelis Sõmer.

8-9aastastel tuli joosta kilomeeter. Tüdrukuist võitis Agnes Katariina Selirand, teine oli Sandra Leht, kolmas Emma Salumaa. Poistest kuulutati võitjaks Jaanus Sõmer.

Protokolli leiab Käina ujula kodulehelt. Rohkem pilte leiab Hiiuelu galeriist.