laupäev, 2. mai 2015

Saalihoki

U19 saalihoki MM-i B-divisjoni esimeses poolfinaalis oli Eesti meeskonna vastaseks teise alagrupi võitja Taani ning eestlased pidid lisaajal vastu võtma 7:8 kaotuse.

Kohtumise alguses avas skoori Taani, kuid seejärel näitas hiilgavat mängu Eesti meeskond eesotsas ründajate Tarvo Kivisilla ja Tanel Kasenurmega, lüües vähem kui pooleteise minutiga kolm väravat ja hiljem veel ühe. Avakolmandik Eestile 4:1.

Kuid paraku Eesti eduseis ei püsinud ja teise kolmandiku võitis Taani 4:0. Kolmandal kolmandikul domineeris Taani, kuid viimasel minutil suutis Eesti väravavahita mängides ja lisamängijat kasutades visata kaks väravat ning viia kohtumise lisaajale.

"Äkksurma" põhimõttel mängitud lisaaja viiendal minutil viskas Taani võiduvärava.

Eesti poolelt oli resultatiivseim kolmandat korda mängu parimaks tunnistatud Tanel Kasenurm 3 värava ja 3 resultatiivse sööduga. Resultatiivsed olid ka Ken Pähn (2+0), Tarvo Kivisilla (1+1), Jan Henrik Pärnik (1+1) ja Ermo Jõgi (0+1).

Eesti meeskonna homne vastane kolmanda koha kohtumises selgub pärast Saksamaa - Ungari vahelist teist poolfinaali.