esmaspäev, 11. august 2014

Hiiumaa võrkpalliturniir

Hiiu Lehe ja Hiiumaa võrkpalliklubi korraldatud 57. Hiiumaa võrkpalliturniiri võitis teist aastat järjest naiskond Sparta Harjumaalt ja üle aasta meeskond Kaarma Saaremaalt.

Koosseisus Piret Priimägi, Mari-Liis Mänd, Erle Laak-Sepp, Kristel Siht, Virve Jõgeva, Annika Loper, Regina Rähmonen ja Helen Kalju mänginud Sparta naiskond alustas turniiri geimikaotusega Põlvamaa naiskonnale E&T, kuid sai hoo üles ja võitis järgmised geimid kindlalt 19:5 ja 12:5. Teine alagrupivastane Neemeco SK alistati 2:0.

Naiste esikolmik. Foto: Harda Roosna

Play-offis 1.-6. kohale tuli Sparta vastaseks naiskond Saladus. Mäng läks kolmele geimile: esimese võitis 19:14 Sparta, teise 19:13 Saladus. Kolmandas otsustavas geimis jäi 12:11 peale Sparta. Finaalis läks Sparta sarnaselt 2013. a turniiriga vastamisi Valio naistega, võitis 2:0 ja jättis Võrumaa naiskonna taas teiseks.

Kolmanda koha sai Davai naiskond, kes alistas Saladuse. Kaotusringi võitis, sai 7. koha ja pälvis auhinna Neemeco SK naiskond, kus pallisid Kersti Tammaru, Lidia Danilova, Maria Sihver, Maria Varik, Kaia Mägi, Anna-Liisa Peetmaa, Gerli Enula ja Kerli Onno.

Meeste karikavõitja Kaarma koosseisus Villu Vahter, Tom Torn, Karel Ellermaa, Tanel Lindmets, Taavi Prei, Joonatan Usin ja Aigor Paiste alustas turniiri 2:0 võitudega Valio meeste ja Vana Davai üle. Play-offis kohtadele 1-8 oli Kaarma esimeseks vastaseks VK Kramp meeskond. Viimane suutis teises geimis võtta võidu 19:17, kuid jäi otsustavas kolmandas geimis alla 5:12. Võitja Kaarma püüdles edasi karika suunas minnes vastamisi meeskonnaga Vahet Pole. Hoolimata tasavägisest mängupildist näitas lõppskoor 2:0 Kaarma paremust.

Meeste esikolmik. Foto: Harda Roosna

Finaalis kohtusid omavahel 2012. a karikavõitja Kaarma ja 2013. a karikavõitja Õis. Järvamaa meeskonnal Õis tuli finaali jõudmiseks mängida kaks geimi saarlastest enam - kokku 11. Alagrupis võideti VK Tõusev 2:1 ja VK Hani/Lääne Teed 2:0, play-offis alistati Reval Stone ja Neemeco SK, mõlemad tulemusega 2:1. Ka meeskondade finaal oli kolmegeimiline, millest esimese võitis Kaarma, teise Õis ja kolmanda otsustava geimi seisuga 12:10 Kaarma. Võistkond eesotsas treener-mänedžeri Eldur Torniga viis aastase vahe järel Hiiumaa turniiri karika taas Saaremaale.

Kolmanda koha kohtumises alistas enamuses veteranidest koosnenud meeskond Vahet Pole mulluse teise koha meeskonna Neemeco. Kaotusringi võitis, sai 9. koha ja pälvis auhinna Hiiumaa VK meeskond koosseisus Markus Uuskari, Stefan Kaibald, Robin Valting, Tõnis Villmäe, Marek Sahtel, Toomas Nurk, Ülari Kaibald ja Silver Laidro.

Turniiri parimaks naismängijaks tunnistati Regina Rähmonen naiskonnast Sparta, parimaks meesmängijaks Villu Vahter meeskonnast Kaarma, parimaks naisjuunioriks Siret Sahtel naiskonnast Hiiu Naised, parimaks meesjuunioriks Robin Valting meeskonnast Hiiumaa VK, parimaks naisveteraniks Marje Kuklase naiskonnast Valio-naised, parimaks meesveteraniks Ako Salur meeskonnast Vahet Pole, parimaks Hiiumaa naismängijaks Marge Vähter ja parimaks Hiiumaa meesmängijaks Toomas Nurk.

57. Hiiumaa võrkpalliturniir toimus 9. augustil Kärdla staadionil. Osales 43 võistkonda, neist 18 nais- ja 25 meeskonda. Turniiri läbiviimist toetasid Hasartmängumaksu nõukogu, AS Selver, Eesti kultuurkapital, Kultuurkapitali Hiiumaa ekspertgrupp, OÜ Saaremaa Raadio, AS A. Le Coq, OÜ Faasion, OÜ Hiiu Vill, HTÜ Tootmine OÜ, Balti Veski AS, BDP Eesti OÜ, Stillabunt OÜ ning koostööpartneriteks olid Hiiu vald, Kärdla ühisgümnaasium, Hiiu Teed OÜ, Recado Meedia OÜ, Näkman Sat OÜ, Hiiumaa spordiliit ja Eesti võrkpalliliit, järelpidu ergutasid Bushmills ja RedBull.

Järgmisele, 58. Hiiumaa võrkpalliturniirile on võistkonnad oodatud 8. augustil 2015. a.