esmaspäev, 29. september 2014

Autoralli

Eesti rallisprindi meistrivõistlused jätkusid 27. septembril Hiiumaal Käina vallas peetud kolmanda etapiga. Tänavused varasemad sõidud on peetud Saaremaal ja Võrumaal, vahendab rally.eeˇ

Hiiumaa rallisprindilt sai tulemuse kirja 22 meeskonda. Vähima ajaga läbisid 9 km pikkuse võistlustrassi Egon Kaur - Annika Arnek, kes võistlesid sama Mitsubishi Lancer Evo kaheksaga, millega sõitsid 4WD klassis kolmanda tulemuse kirja saanud Allan Ilves - Kristo Tamm. Teise kohaga lõpetasid sõidu selles masinaklassis samuti Mitsubishiga võistelnud Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov.

Esmakordselt neljarattaveolisel autol koos võistelnud saarlased Reiko Lempu - Andre Rahumeel pidid kõigis kolmes sõiduvoorus tunnistama konkurentide paremust.

Klassis 2WD 2000+ võitsid Toomas Vask - Taaniel Tigas (BMW M3). Teise tulemuse said kirja Argo Kuutok - Ott Mesikäpp (BMW M3) ning kolmandad olid Argo Kuutoki autoga võistelnud Timmu Kõrge - Erki Pints (BMW M3). "Asend oli veidi vale, et ei jõudnud rooli keerata, aga vahva kogemuse sain igal juhul," kommenteeris Kõrge.

Masinaklassis 2WD 2000 saavutasid esikoha Ken Torn - Riivo Mesila (Honda Civic Type-R). David Sultanjants - Siim Oja (Citroen DS3) olid teised ning Mait Madik - Toomas Tauk (Honda Civic Type-R) kolmandad.

Esikoha klassis 2WD 1600 saavutasid saarlased Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk (Ford Fiesta R2). Teise kohaga lõpetasid Hiiumaa etapi selles masinaklassis Sander Siniorg - Annika Arnek (Ford Fiesta R2) ja kolmandad olid Rainer Meus - Kaupo Vana (Lada VFTS).

Juunioride arvestuses said rivaalidest jagu Karl Martin Volver - Margus Jõerand (Ford Focus). Autol Ford Fiesta R2 sõitnud Roland Poom - Marti Halling olid J2000 klassis teised ning Citroen C2 R2 ralliautol võistelnud Kenneth Sepp - Tanel Kasesalu kolmandad.

Veokameestest osutusid võitjaiks Taavi Niinemets - Marco Prems autol GAZ 51A.

Võistluse korraldusmeeskond teenis ladusa korralduse eest kiidusõnu. Omajagu oli raja ääres publikut, kes lisaks võidusõidu jälgimisele sai metsast korjata mustikaid ning seeni.