teisipäev, 11. märts 2014

Jooksmine

Emmaste noormehed Marko Pruunlepp ja Cauro-Caspar Kadakas võitsid Virtuaaljooksu 10 km distantsi.
Marathon100 poolt nädalavahetusel korraldatud Eesti esimesel Virtuaaljooksul osales 107 jooksjat. Virtuaaljooksu raames oli kavas neli jooksudistantsi – 5, 10, 21,1 ja 42,2 km. Jooksudistantsidest populaarseimaks osutusid 10 km distants ja poolmaraton – nimetatud distantsidel sai aja kirja 40 jooksjat. Klassikalisel maratonidistantsil startis 5 ning kõige lühemal distantsil 33 jooksjat, vahendas Delfi spordiportaal.
10 km esikoht läks jagamisele Hiiumaal jooksnud Marko Pruunlepa ja Cauro-Caspar Kadakase vahel (39:23), kolmandaks tuli Lauri Enn ajaga 40:27. Ka naiste samal distantsil läks esikoht jagamisele – Marika Roopärg ja Lea Lohk said mõlemad ajaks 53:28.
Marathon100 I Virtuaaljooksu maratonidistantsi võitis Rünno Ruul ajaga 3:34:27. Poolmaratonis oli meeste parim Indrek Ilumäe (1:20:09) ja naistest Terje Leola (1:46:04). 5 km distantsil oli meestest kiireim Taavi Dovnar (21:18) ning naistest Liis Ostnik (25:23).
Virtuaaljooksu põhimõte oli lihtne – jooksjad võisid nädalavahetusel läbida nimetatud võistlusmaa endale sobival ajahetkel ning jooksurajal. Aega võtsid jooksjad ise kasutades selleks GPS-iga spordikella või vastavat nutitelefoni rakendust. Tagamaks võistlusdistantsi korrektset läbimist, pidid võistlejad jooksma valitud distantsist 100 m pikema maa – selline reegel võttis arvesse spordikellade-rakenduste võimalikku mõõtmisviga. Võistluse lõppedes saadeti väljavõte oma tulemusest ja läbitud vahemaast jooksu korraldajale.
Marathon100 I Virtuaaljooksu puhul oli tegemist Eesti esimese vastava jooksuvõistlusega. Jooksjatelt saadud positiivse tagasiside põhjal otsustati samasugune võistlus korraldada ka märtsi neljandal nädalavahetusel ehk 22.-23. märtsil.